Turkcell, 3G’yi Hido’yla anlatacak

İhalesinin tamamlanmasından bu yana ne zaman hayata geçeceği merak edilen 3G, Temmuz

10.07.2009 - 16:42 | MediaCat

İhalesinin tamamlanmasından bu yana ne zaman hayata geçeceği merak edilen 3G, Temmuz ayı sonu itibariyle başlıyor. Turkcell bu yeni teknoloji için hazırladığı ve bir süredir ‘teaser’ reklamları dönen 3G lansman kampanyasını, önümüzdeki Pazartesi günü (13 Temmuz) başlatıyor. Bütün mecraların yoğun bir şekilde kullanılacağı kampanya dünyanın en ünlü yaratıcı ajanslarından biri olan Wieden + Kennedy Amsterdam tarafından hazırlandı.

Kampanyanın basına tanıtıldığı toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, 3G teknolojisi sayesinde elde edilecek yakınsama olanaklarının, çeşitli cihazlar aracılığıyla internete mobil bağlantıyı yaygınlaştırıp kolaylaştıracağını ifade ettikten sonra, Turkcell’in bu teknoloji sayesinde internet erişimi konusunda önemli bir noktaya geleceğini kaydetti.

Basın toplantısına katılan Wieden + Kennedy ajansının Sorumlu Kreatif Direktörü Jeff Kling, kendileri için kişiliği güçlü bir marka ile çalışmanın çok önemli olduğunu, Turkcell’in de yıllardan beri yaptığı çalışmalarla çok güçlü bir kimlik inşa ettiğini ifade etti.

Toplantıda söz alan Turkcell Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı Nazlı Nalbantoğlu ise, yaptıkları işleri çok beğendikleri için Lale Saral Develioğlu’yla birlikte Wieden + Kennedy’nin Amsterdam’daki ofislerini ziyaret etmeleriyle başlayan sürecin sonucunda bu kampanyanın ortaya çıktığını söyledikten sonra, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim Wieden + Kenndy ile paylaştığımız en önemli şey tutku. Onlar yaratıcı dünyaları konusunda çok tutkulu, biz de kendi dünyamızda, mobil alanında çok tutkuluyuz.”
Basın toplantısının sonunda Wieden + Kennedy’nin hazırladığı lansman filmlerinden biri basınla paylaşıldı. Pazartesi günü (13 Temmuz) günü yayına girmesi planlanan reklamda Hidayet Türkoğlu ve Nasuh Mahruki gibi ünlü isimler de rol alıyor.

Turkcell 3G lansmanının reklam filmlerinin yönetmenliğini daha önce Justin Timberlake, Snoop Dogg, Mariah Carey gibi ünlü isimler için müzik klipleri de çeken Diane Martell yaptı. Filmin görüntü yönetmenliğini, aynı zamanda Fight Club filminin de görüntü yönetmeni olan Jeff Cronenweth üstlenirken, reklamın müziğinde, müzik dünyasında Chi K ismiyle tanınan Çiğdem Alkang Kaplangı’nın imzası var.

Pazartesi günü başlayacak kampanya ile öncelikle cep telefonu aboneleri 3G’ye katılmaya davet edilecek ve 3G teknolojisi 30 Temmuz günü hayatımıza girecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.