Turkcell’in sesi artık HD kalitesinde

Turkcell 3G altyapısı, Türkiye’nin tamamında HD ses kalitesini destekleyecek şekilde yenilendi.

18.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkcell 3G altyapısı, Türkiye’nin tamamında HD ses kalitesini destekleyecek şekilde yenilendi. Cep telefonu üzerinden sesli iletişim teknolojisinin son halkası HD Ses, telefon konuşmalarını çok daha net ve doğal hale getiriyor. HD ses kalitesi Turkcell tarafından hayata geçirildi.

Turkcell HD teknolojisi sayesinde, cep telefonuyla konuşma esnasında ses çok daha net ve doğal iletiliyor. Karşılıklı konuşanlar birbirlerinin seslerini daha kolay tanıyabiliyor ve konuşanın sesine karışan etkenler ayrıştırılabiliyor. Cep telefonu görüşmesinde kullanılan birbirine yakın sözcükler daha kolay anlaşılabiliyor.

HD ses teknolojisini, şu anda dünyada 14 operatör şebekesinin tamamında aktif olarak kullanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, Turkcell’lilere dünyadaki en son teknoloji ile en kaliteli iletişim deneyimini yaşattıklarını vurguladı. HD ses teknolojisinin cep telefonu iletişiminde kalite çıtasını yükselttiğini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.