Turkcell’e İngiltere’den bir ödül

Turkcell’in “Anında Mesajlaşma” servisi Turkcell Messenger, İngiliz Global Telecoms Business dergisi tarafından

01.10.2007 - 17:01 | MediaCat

Turkcell’in “Anında Mesajlaşma” servisi Turkcell Messenger, İngiliz Global Telecoms Business dergisi tarafından “En Yenilikçi Mobil Anında Mesajlaşma Servisi” ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ödül almaya devam ediyor. İngiltere’de yayımlanan ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren firmaların yöneticilerinin yakından takip ettiği Global Telecoms Business dergisi, bu yıl ilk kez dağıttığı Yenilikçilik Ödülleri kapsamında “şirket ve tüketici servislerinde yenilikler” kategorisinde Turkcell’in “Anında Mesajlaşma” servisi Turkcell Messenger’ı “En Yenilikçi Mobil Anında Mesajlaşma Servisi” ödülüne uygun gördü.

Turkcell Katma Değerli Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Serdar, “Bu ödül Turkcell’in inovasyona verdiği değerin yurtdışında da Türkiye’deki kadar ses getirdiğinin sevindirici bir göstergesi. 2005 yılı başında pazara sunduğumuz Turkcell Messenger servisi, dünyadaki ilk mobil anında mesajlaşma servislerinden biri olmasının yanısıra kısa sürede diğer dünya operatörlerine de örnek oluşturan bir servis haline geldi. Bu tip yenilikçi uygulamalarla müşteri trendlerini oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi.

Telekomünikasyon sektörünün dünya çapında önemli yayınlarından biri olan ve 14 yıldır yayımlanan Global Telecoms Business Dergisi’nin 22 projeye verdiği ödüller, “Sabit şebeke altyapı yenilikleri,” “Kablosuz şebeke altyapı yenilikleri,” “Şirket ve tüketici servislerinde yenilikler,” “Sabit/mobil bütünleşmesinde yenilikler”, “TV servislerinde yenilikler” olmak üzere beş genel kategoride toplanıyor.

Avrupa, Asya, Afrika, ve Kuzey Amerika kaynaklı projelere verilen ödülleri, telekomünikasyon sektöründe çalışan insanları dünyada bu kadar büyük bir değişim yarattıkları için tebrik etmek amacıyla verdiklerini belirten Global Telecoms Business Editörü Alan Burkitt-Gray şu açıklamayı yaptı: “.Sektörün sadece gelişmiş, sanayide ilerlemiş ülkelerde değil, dünyanın her tarafında bir dalga, bir sel halinde ürettiği yenilikler iş dünyasında, ekonomimizde, yaşam tarzımızda gerçek bir fark yaratıyor. Her ödül dünyada kendi kategorisinde yenilik bakımından öne çıkan bir projeye verildi. Böyle şaşırtıcı işlere imza atan telekomünikasyon sektörünü kutluyoruz.’’

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.