MediaCat

Turkcell’den emeğe saygı

Müzik piyasasını da içine alan ‘dijital pazar’ müzik korsanlığını da daha kolay hale getiriyor. Bu düşünceye katılan Turkcell, müzik endüstrisini temsil eden firmalarla anlaşma imzalıyor.

Turkcell’den emeğe saygı

Dijital ortamın müzikseverlerin sık kullandığı bir mekan haline gelmesi ve müzik korsanlığının artması, Turkcell’i harekete geçirdi. Türkiye müzik piyasasını derinden etkileyen korsan kullanımın önüne geçebilmek ve eser sahiplerinin hak ettikleri telifi alabilmesini sağlamak amacıyla Türk ve yabancı müzik temsilcileri ile anlaşma imzalayan Turkcell, korsana karşı mücadelede ciddi bir adım atmış oldu.
MESAM, MSG, MÜ-YAP, MÜYORBİR gibi önde gelen müzik meslek birlikleriyle anlaşma imzalayan Turkcell, dünya ve Türkiye müzik piyasasının durumu ile ilgili de kapsamlı bir araştırma yaptı. Araştırma, 2005 yılında yerli korsan tüketim oranlarının %50, yerli korsan tüketim oranlarının ise %70 olduğunu ortaya koydu.
EMI, Warner Bros ve MTV gibi sektörünün devi olan isimler halen Turkcell-im’de içerikleri ile yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.