Turkcell’den 15 milyon dolarlık yatırım

Turkcell’in Van, Gaziantep ve Hatay’da kurduğu yeni santraller, çevre illerle birlikte toplam 5 milyon 200 bin kişiye...

03.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Turkcell, “en geniş kapsama, en üstün kalite”  ilkesiyle gerçekleştirdiği altyapı yatırımlarına yenilerini ekliyor. Turkcell’in Van, Gaziantep ve Hatay’da kurduğu yeni santraller, çevre illerle birlikte toplam 5 milyon 200 bin kişiye hizmet verecek.

Türkiye nüfusunun yüzde 99,05’ini kapsayan Turkcell, son teknoloji ürünü yeni nesil santrallerle, kalite ve müşteri odaklılık prensibi çerçevesinde müşteri ihtiyaçlarını yakından hissedip taleplerini çok daha hızlı karşılamayı hedefliyor. Van, Gaziantep ve Hatay’da açılan yeni nesil santrallerin her biri, aynı anda 1 milyon kişinin görüşme yapabilmesine olanak sağlıyor. Turkcell, Van ve Hatay’daki santrallerini Ağustos’ta hizmete soktu, Gaziantep santrali ise Eylül ayı içinde devreye girecek.

Turkcell Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, konuyla ilgili açıklamasında yapılan yatırımın öneminin altını çizerek şunları söyledi:
“Turkcell olarak kapsama konusunu yalnızca rakamlardan ibaret görmüyoruz. Kaliteli mobil iletişim hizmetini ülkemizin her köşesine taşımak, tüm Türkiye’de ekonomik hayata ve istihdama katkı sağlamak bizim için toplumsal bir görev. Turkcell olarak şebeke yönetimi ve teknoloji alanlarındaki 16 yıllık deneyimimiz ile gerek 2G’de gerekse 3G’de müşterilerimize açık ara en geniş kapsamayla, en üstün kalitede ve en yüksek hızla mobil iletişim hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. Ekipman, arsa ve bina maliyetleri ile 3 yeni santralimiz için Van, Gaziantep ve Hatay’a toplam 15 milyon doları bulan yatırım yaptık ve bu illerle birlikte operasyon merkezlerimizin sayısını 36’ya yükselttik. Teknolojik gelişmelere paralel olarak yatırımlarımızı artırıyor, daima en yeni teknolojiyi yakından takip ederek müşterilerimize sunuyoruz.” 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.