MediaCat

Turkcell’den “engel tanımayanlar” hareketi

Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları daha fazla hayatın içine katmak için, pek çok farklı alanda gerçekleştirdiği hizmet ve projelerini “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birleştirdi.

Turkcell’den “engel tanımayanlar” hareketi

Turkcell, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları daha fazla hayatın içine katmak için,  en yeni teknolojilerini kullanarak; müşteri hizmetlerinden istihdama, özel iletişim paketlerinden spor olanaklarına kadar pek çok farklı alanda gerçekleştirdiği hizmet ve projelerini “Engel Tanımayanlar” çatısı altında birleştirdi.  

Turkcell Grup bünyesinde 500 engelli istihdam eden, çalışanların yarısı engellilerden oluşan Karaman ve Van-Erciş çağrı merkezleri ve homeagent (evden çağrı merkezi müşteri temsilcisi hizmeti) projesi ile de engellilerin iş hayatına katılımını destekleyen Turkcell, mobil iletişim olanaklarını kullanarak teknoloji ve bilgiye erişimde kolaylıklar sunuyor.

Engelli vatandaşlarımızın yaşadığı iletişim ihtiyaçlarına yönelik indirimli ve çok avantajlı konuşma, SMS, internet içeren “Destek Paketleri”, ücretsiz olarak sunulan sesli fatura ve sesli sözleşme seçeneği, işitme engelli aboneler için ücretsiz görüntülü çağrı merkezi, işitme engelliler için ücretsiz ÇalarkenDinlet hizmeti ve Turkcell mağazalarında işitme engelliler için işaret diliyle müşteri hizmeti de bu çözümlerden bazıları.

Turkcell, sosyal sorumluluk projeleriyle de engelli vatandaşlara sosyal hayatın daha çok içinde olma imkanı sunuyor. “Geleceğe Koşanlar” projesi kapsamında Türkiye’de ilk defa Turkcell tarafından başlatılan Görme Engelli Bisiklet sporu ile Tokat, Denizli ve İzmir’de görme engelli okulunda okuyan gençler destekleniyor. Sporcuların, Ağustos ayında Londra’da gerçekleşecek Paralimpik Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etmeleri hedefleniyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.