MediaCat

Türk Telekom’a uluslararası iki ödül

Türk Telekom, IR Global Rankings ödüllerinin Yatırımcı Tercihi kategorisinde Avrupa çapında önemli bir başarı elde etti…

Türk Telekom’a uluslararası iki ödül

İletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom bu yıl 12.’si düzenlenen IR Global Rankings (IRGR) ödüllerinde Avrupa çapında önemli bir başarıya imza attı.

Tüm dünyadan 40’a yakın ülkeden 503 şirketin değerlendirmeye alındığı çalışmada “Yatırımcıların Tercihi” kategorisinde Türk Telekom Avrupa’da En İyi Yatırımcı İlişkileri Programı dalında ödülün sahibi oldu. Ayrıca Türk Telekom Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Abdullah Kaya da Avrupa’da En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi ödülünün sahibi oldu. Ödülleri kazanan kuruluşlar, dünyanın en kapsamlı ve tanınmış derecelendirme sistemlerinden birisi olan IR Global Rankings (IRGR) kapsamında, analistler ve sermaye piyasası çalışanlarının oylarıyla doğrudan belirlendi.

IR Rankings Ödülleri, dünyanın önde gelen yatırımcı ilişkileri ve finansal iletişim danışmanlık şirketlerinden MZ Consulting tarafından düzenleniyor. The Bank of New York Mellon, Corporate Asia Network ve Bloomberg IRGR ödüllerinin destekçileri arasında yer alıyor. Kazanan şirketler doğrudan analistler ve sermaye piyasası çalışanlarının oylarıyla belirlendiği için IRGR ödülleri aynı zamanda kendi alanında dünyanın en şeffaf ve bağımsız organizasyonlarından birisi olarak tanınıyor.

Avrupa’da yılın En İyi Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi seçilen Türk Telekom Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Abdullah Kaya söz konusu ödüle ilişkin olarak “IR Global Rankings süreci bizim için önemli bir deneyim oldu. Dünyanın önde gelen halka açık kuruluşlarının yatırımcı ilişkileri aktivitelerinin yatırımcı ve analistlerin oylarıyla doğrudan değerlendirildiği çalışmada şirketimizin yatırımcı ilişkileri alanında katettiği mesafenin analistler ve yatırımcılarımız tarafından da takdir edildiğini görmek bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Böylesine büyük, şeffaf ve bağımsız bir sistemde iki ayrı ödül aldığımız için ekip olarak çok mutluyuz” dedi.

IRGR’ye başvuran şirketler bölge bazında değerlendiriliyor ve derecelendiriliyor. Değerlendirme metodolojisi ve oylama sonuçları ise KPMG tarafından denetleniyor. Ödüller de Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika, Asya/ Pasifik ve Afrika olmak üzere beş ayrı bölgede dağıtılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.