Türk Telekom okul sayısı 47’ye ulaştı

Türk Telekom’un “Türk Telekom Okulları” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 800 öğrenciye daha etkin eğitim imkânı sağlayacak...

18.12.2009 - 00:00 | MediaCat

“Türk Telekom Okulları” projesi kapsamında inşa edilen eğitim tesisleri ile Türkiye’nin eğitim alanındaki en büyük sosyal sorumluluk projelerinden birini gerçekleştiren Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, eğitim sistemine yeni bir okul daha kazandırdı.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Konya’da katıldığı toplu açılış töreni kapsamında , Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Türk Telekom Regülasyon ve Destek Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu’nun katılımı ile, “Türk Telekom Okulları” projesi bünyesinde açılan Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi, 800 öğrenciye daha etkin eğitim imkânı sağlayacak.  
 
800 öğrenci kapasiteli 24 dersliği bulunan Konya Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi’nde, 200 kişi kapasiteli yemekhaneli kız-erkek pansiyonu ve çok amaçlı bir salon yer alıyor.
 
Türkiye’de gerek maddi büyüklük gerekse coğrafi yaygınlık bakımından en kapsamlı eğitim yatırımlarından biri olarak nitelendirilen “Türk Telekom Okulları” projesi kapsamında, diğer tesislerle beraber 78 eğitim binasının inşa edildiği projede şu ana kadar 47’si okul olmak üzere toplam 72 eğitim binası tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edildi ve 6 eğitim binasının daha yapım çalışmaları devam ediyor. Proje tamamlandığında, yaklaşık 40 bin öğrenciye modern tesislerde eğitim imkanı sunulması hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.