Türk Telekom Innova’yı satın aldı

Türk Telekom, finanstan enerjiye pek çok farklı sektöre bilişim teknolojileri altyapı çözümleri sağlayan ve Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Innova’nın yüzde 100 hissesini 18.500.000 USD’ye satın aldı.

22.06.2007 - 15:51 | MediaCat

Türk Telekom, finanstan enerjiye pek çok farklı sektöre bilişim teknolojileri altyapı çözümleri sağlayan ve Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketlerinden Innova’nın yüzde 100 hissesini 18.500.000 USD’ye satın aldı.

1999 yılında kurulan, 2005 yılında ise Anel Grup bünyesine katılmış olan Innova Bilişim Çözümleri A.Ş.’nin tamamını 18.500.000 USD’ye satın almak üzere Hisse Devir Sözleşmesi imzalandı. Hisse devrinin Rekabet Kurulu onayını da içeren yasal onay sürecini takiben tamamlanması öngörülüyor. Türk Telekom’un şirketi satın almasından önce Innova’nın yüzde 60 hissesi Anel Grup’a, yüzde 40 hissesi ise şirketin kurucu ortaklarına ait bulunuyordu.

İmza töreninde bir konuşma yapan Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany şunları söyledi: “Türk Telekom olarak önümüzdeki üç yılda bilişim ve iletişim teknolojilerine yönelik ciddi yatırımlar yapacağımızı açıklamıştık. Bu yönde Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketleri ve iş ortaklarımızla çok sayıda yeni projeye imza atıyoruz. Müşterilerimize en iyi ve en kaliteli ve katma değerli hizmetler sunma önceliğimiz ve bilişim alanında ulusal katma değer yaratma vizyonumuz doğrultusunda Innova ile yeni bir yatırımı daha gerçekleştiriyoruz. Türk Telekom Innova’nın uluslararası açılımlar yapmasını destekleyecektir. Ayrıca önümüzdeki dönemde bilişim yatırımlarımız hızla devam edecektir.”

Anel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel de yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Anel Grubu olarak teknoloji ve telekom sektöründe önemli yatırımlarımız bulunuyor. Innova da bunlardan biridir. Yaptığı işler, geliştirdiği teknolojiler, üstün insan gücü ile daima gurur kaynağımız olmuştur. Innova’nın, bölgesel bir teknoloji devi olmaya doğru hızla ve emin adımlarla ilerleyen Türk Telekom çatısı altında daha hızlı bir büyümeyi yakalayabileceğine inanıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.