Türk Telekom Argela’yı satın aldı

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, yeni nesil ağ yapıları tasarlama ve kurulumuna ve gelecek servislerine katkı sağlayacak, Türkiye’nin en önemli şirketlerinden Argela’nın yüzde 100 hissesini 14.500.000 USD’ye satın aldı.

28.06.2007 - 14:20 | MediaCat

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, yeni nesil ağ yapıları tasarlama ve kurulumuna ve gelecek servislerine katkı sağlayacak, Türkiye’nin en önemli şirketlerinden Argela’nın yüzde 100 hissesini 14.500.000 USD’ye satın aldı.

Türk Telekom, Türkiye’yi geleceğe taşıyacak katma değerli teknolojileri geliştirme vizyonuyla gerçekleştirdiği yatırımlarına bir yenisini ekledi. Türk Telekom, 2003 yılında kurulan Sanko Holding’e bağlı Argela Technologies’in tamamını 14.500.000 USD’ye satın almak üzere Hisse Devir Sözleşmesi imzaladı. Hisse devrinin Rekabet Kurulu onayını da içeren yasal onay sürecini takiben tamamlanması öngörülüyor.

İmza töreninde bir konuşma yapan Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany şunları söyledi: “Türk Telekom olarak Türkiye’nin bilişim sektörüne yaptığımız yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Argela’nın bilgi birikimi ve çalışanları sayesinde Türk Telekom bünyesinde yeni gelir kaynakları ve tasarruf kapıları yaratacağımıza inanıyorum. Türk Telekom, Argela’nın sağladığı avantajlarla varolan altyapısını servis sağlama platformları aracılığı ile uluslararası servis sağlayıcılara açarak servis portföyünü zenginleştirecektir. Ayrıca bu işbirliğiyle Argela uluslararası arenaya açılma fırsatı da bulacak. Biz Turk inovasyonuna yatırım yapıyoruz. Dünya klasmanında ürünlerin geliştirilmesini destekleyeceğiz ve bu ürünlerin ihraç edilmesi konusunda yardımcı olacağız.”

Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en hızlı yükselen şirketlerden biri olan ve hisse devrinden sonra da bağımsız bir şirket olarak çalışmaya devam edecek olan Argela Türk Telekom’un güçlü altyapısı ve sinerjisiyle uluslararası arenada yeni açılımlar yapmayı hedefliyor.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Konukoğlu ise söz konusu işbirliğinin Argela’nın dış pazarlara açılmasında önemli bir rol oynayacağını belirtti ve şunları söyledi: “İnanıyoruz ki Türk Telekom Argela’yı büyüme yolunda daha geniş olanaklara götürecektir. Türk Telekom ve Argela’ya Sanko Holding yönetimi ve çalışanları adına başarılar diliyorum.”

Argela ve Türk Telekom, her yerden erişilebilir gerçek zamanlı ses, veri, görüntü ve çokluortam hizmetlerinde işbirliği yaparak bu alanda müşteri portföylerini genişletmeyi amaçlıyorlar. Türk Telekom’un sabit telefon hizmeti, veri iletişimi, telefon üzerinden internet bağlantısı, genişbant ve mobil servislerden oluşan zengin servis portföyünü arkasına alan Argela bu tabanı bilişim alanında daha da ileri taşımayı hedefliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.