Türk Telekom’dan eğitime destek

Türk Telekom’un sponsorluğunda “Eğitime Destek”

09.04.2007 - 14:11 | MediaCat

Türk Telekom’un sponsorluğunda “Eğitime Tam Destek” projesi kapsamında yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Malatya Sancaktar İlköğretim Okulu açıldı.

2006 yılında başlayan bu eğitim projesiyle, 21 bin öğrenciye eğitim imkanı verilmiş ve 676 derslikli 35 okulun temelleri atılmıştır.
2007 yılında projeye ilave 100 milyon YTL yatırım desteği sağlayacak olan Türk Telekom, böylece 2 yılda 70’e yakın okul ve eğitim tesisi ile 35 bin kadar öğrenciye daha etkin eğitim imkanı sağlamış olacak.

Yapım aşamasında olan Malatya Sancaktar İlköğretim Okulu, 6 Nisan 2007 Cuma günü, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Türk Telekom Genel Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany’nin katıldığı bir törenle eğitime açıldı. Okul, 16 dersliğe sahip ve 480 öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak. Ayrıca içerisinde tam donanımlı bilgisayar, fizik, kimya, tarih-coğrafya laboratuarlarının yanısıra, akustik özellikli müzik odası, spor salonu, basketbol ve voleybol sahası, kütüphane ve kantin gibi gençlerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik alanları da içeriyor.

Türk Telekom Genel Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany, açılışta bir konuşma yaparak Türk Telekom’un eğitime desteği en büyük sosyal sorumluluk hedefi olarak belirlediğini ve Türk Telekom’un 2007’de temeli atılan okulların teslimi için yaklaşık 100 milyon YTL kaynak ayırdığını söyledi. Doany ayrıca, internet ve bilgisayar teknolojisiyle gelen imkanların kullanımını sağlamak için İntel firmasıyla ortak E21 projesini hayata geçirdiklerini belirtti.

Türk Telekom, Eğitime Tam Destek kampanyasının dışında, 2005-2006 yılları arasında Baba Beni Okula Gönder kampanyasını düzenlemiş ve 2006 yılında 4.750 öğrenciye karne hediyesi olarak birer bilgisayar, modem ve 3 aylık ücretsiz internet bağlantı paketi vermiştir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.