Türk Telekom’dan ‘bedava’ atağı

Türk Telekom, reklam yüzü Cem Yılmaz’ın da katıldığı bir basın toplantısıyla Ramazan ve Bayram için...

09.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Türk Telekom, reklam yüzü Cem Yılmaz’ın da katıldığı bir basın toplantısıyla Ramazan ve Bayram için özel olarak geliştirdiği yeni kampanyasını duyurdu. Buna göre Türk Telekom ‘Ev Avantaj’ paketlerinden yararlanan abonelerine Ramazan ayı ve Bayram boyunca tüm gün bedava konuşma imkanı tanıyacak.

Açılışını Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan’ın yaptığı toplantıda öncelikle şirketin yakın dönemdeki yatırımlarına ilişkin bilgiler basın mensuplarıyla paylaşıldı. Demircan’ın verdiği bilgilere göre Türk Telekom 2005 yılından bu yana 8 milyar TL yatırım yapmış durumda. Şirketin yalnızca geçtiğimiz yıl yaptığı yatırımların miktarı ise 2,5 milyar dolar.

Demircan bu yatırımlar neticesinde Türk Telekom’un son dört yılda 9.500, yalnızca 2010’da ise 3.500 yeni personel istihdam ettiğini ifade etti. Türk Telekon şu anda 35 binden fazla çalışanıyla Türkiye’nin en çok istihdam yaratan şirketi konumunda.

Demircan sunumunda Türk Telekom’un internet alanındaki performansı hakkında da bilgi verdi. Buna göre şirketin şu anda 3,5 milyondan fazla ADSL abonesi mevcut. Son 16 ayda Türkiye’de data kullanımının yüzde 89 oranında arttığını ifade eden Demircan, kişi başına data tüketiminin ise 12 GB seviyesine yükseldiğini söyledi.

Yakın dönemde Avrupa’da yaptıkları büyük telekom satın alımları çerçevesinde hedeflerinin İstanbul’u Londra ve Frankfurt’tan sonra Avrupa’nın üçüncü büyük telekom merkezine dönüştürmek olduğunu söyleyen Demircan, Türkiye’nin ADSL konusunda Avrupa’nın en ucuz ve en hızlı beşinci ülkesi olduğunu da sözlerine ekledi.

CEM YILMAZ SÜRPRİZİ
Toplantının en büyük sürprizi ise Cem Yılmaz oldu. Daha önce gazetecilere duyurulmadığı halde, Türk Telekom’un reklam yıldızı Cem Yılmaz bir anda gazetecilerin karşısına çıktı. Basın toplantısını her zamanki gibi bir mini stand-up şovuna dönüştüren Yılmaz, Türk Telekom’un Ramazan ve Bayram dönemine ilişkin yeni ‘Bedava’ kampanyasının reklamlarında boy göstermeyecek. Bunun nedenini sorduğumuzda Yılmaz, yanıt olarak, reklam üretim takviminde bu kampanyanın yer almadığını ifade etti.

Toplantıda yaptığı açıklamada 2012 yılının Haziran ayına kadar Türk Telekom’un yüzü olmaya devam edeceğini ifade eden Yılmaz, basında kendisi hakkında çıkan  yılda 2,5 milyon dolar aldığı iddiasını da esprili bir dille teyit etmiş oldu.

KAMPANYANIN DETAYLARI
Türk Telekom, Ramazan ayı öncesindeki yeni ‘Bedava’ kampanyasıyla 4 milyonu aşkın Ev Avantaj müşterilerine 1 ayı aşkın süre, gün boyunca bedava konuşma olanağı sağlıyor. Daha önce başlatılan ‘7’den 7’ye Bedava’ kampanyasının da geçerli olacağı Ramazan ayı ve bayramı süresinde, her iki kampanyadan da yararlanarak tüm gün boyunca bedava konuşma fırsatına kavuşan Ev Avantaj müşterilerine 6 bin dakikalık adil kullanım limiti uygulanıyor.

Toplantıda Türk Telekom ürün ve hizmetlerini müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerine cevap verecek şekilde geliştirmeye odaklandıklarını aktaran Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan,  yeni kampanyaya ilişkin olarak şunları söyledi: “Düzenlediğimiz kampanya ve tarifelerle müşterilerimizin katma değerli ürün ve hizmetlerimize her zaman en avantajlı koşullarda ulaşabilmelerini sağlıyoruz. Ramazan ayında da müşterilerilerimizin beklentilerinin karşılanmasına yönelik bu kampanya ile Ev Avantaj müşterilerimize sağladığımız faydalara bir yenisini daha ekliyoruz. Hatırlayacağınız gibi kısa süre önce tüm müşterilerimiz için 7’den 7’ye bedava kampanyamızın süresini yıl sonuna kadar uzattık. Son olarak Ev Avantaj tarifelerini kullanan müşterilerimize, Ramazan ayı ve bayramı süresince tüm gün bedava konuşma fırsatı sunuyoruz. Tüm Ev Avantaj müşterilerimiz, bu bir ay boyunca ev ve iş telefonları ile yapacakları görüşmeler için hiçbir ücret ödemeyecekler. Bu kaçırılmayacak fırsatın müşterilerimizden yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.