Türk Telekom’da istifa: Ahter Kutadgu MediaCat’e konuştu

Türk Telekom'un Kurumsal İletişim Başkanı Ahter Kutadgu, kurumdan istifa etti. Türk Telekom’dan gönderilen konuyla ilgili basın açıklaması şöyle...

09.08.2007 - 13:13 | MediaCat

Türk Telekom’un Kurumsal İletişim Direktörü Ahter Kutadgu, kurumdan istifa etti. Türk Telekom’dan gönderilen konuyla ilgili basın açıklaması şöyle…

“14 Temmuz 2006 tarihinden itibaren Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı olarak görev yapmakta olan Ahter Kutadgu bu görevinden 31 Ağustos 2007 tarihi itibarıyla istifa etmiş bulunmaktadır.

Son bir yıl içinde göstermiş olduğu performans ile şirketimizin kurumsal itibarının gelişmesine yaptığı katkılar gözetilerek kendisinin aynı alanda hizmetinden yararlanılmaya karar verilmiş ve bu doğrultuda 1 Eylül 2007 tarihinden itibaren Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Danışmanı olarak görevlendirilmiştir.”

Konu hakkında MediaCat’e yaptığı açıklamada, bir iletişim danışmanlığı şirketi kuracağını söyleyen Türk Telekom Kurumsal İletişim Başkanı Ahter Kutadgu, özellikle son on yıldır uluslararası şirketlerde iletişimin yönetiminde edindiği tecrübelerini kendi kuracağı şirketinde telekomünikasyon sektörü dışındaki firmalara iletişim danışmanlığı hizmeti vermeyi hedeflediğini ve kariyerine o doğrultuda bir yön vermek istediğini söyledi.

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Kutadgu istifa sebebi olarak kendi işini yapmak istemesini gösterdi ve şöyle konuştu: “Ben yaklaşık yirmi yıldır bu sektörün içindeyim, özellikle Unilever, Nestle, Sabancı Holding gibi çokuluslu şirketlerde yönetici sıfatıyla iletişimi yönettim. Şimdi de Türk Telekom. Bundan sonra iletişim danışmanlığı alanında kendi işimi yapmak istiyorum”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.