MediaCat

Türk Telekom’a bir marka ödülü daha

Türk Telekom, 2000- 2009 yılları arasında yaptığı 13 faydalı model ve 236 marka başvurusu ile Ankara Patent Bilgi Günleri…

Türk Telekom’a bir marka ödülü daha

Türk Telekom, 2000- 2009 yılları arasında yaptığı 13 faydalı model ve 236 marka  başvurusu ile Ankara Patent Bilgi Günleri kapsamında iki farklı ödüle layık görüldü.

Türk Telekom “Ankara ilinde 2000- 2009 yılları arasında en fazla başvuru yapan ikinci kurum” olarak “Faydalı Model”, “Ankara ilinde 2000- 2009 yılları arasında en fazla başvuru yapan üçüncü kurum” olarak “Marka” dallarında ödül aldı.

Türk Telekom, Türk Patent Enstitüsü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve sınai mülkiyet hakları konusunda farkındalık oluşturmak, Türkiye’de yapılan Ar-Ge çalışmalarını teşvik ederek ekonomiye destek olmak amacıyla verilen Türk Patent Ödülleri kapsamında da, 2009 yılında Türkiye’de en fazla marka tescil ettiren şirket kategorisinde 3’üncü olmuştu.  2009 yılında Capital dergisinin yayınladığı BrandFinance araştırmasında “Türkiye’nin En Değerli Markası” seçilen Türk Telekom markasının da sahibi olan Türk Telekomünikasyon A.Ş., 2009 yılında 119 adet marka tescili gerçekleştirerek Türk Patent Enstitüsü tarafından ödüle layık görüldü. 

2008 yılını ürün yılı ilan eden ve çalışmalarını bu çerçevede yoğunlaştıran, 2009 yılında da yakınsama stratejisi kapsamında ardı ardına yenilikçi ürün ve hizmetlerini pazara sunan Türk Telekom, 2008 yılı sonunda yaklaşık 21 olan marka tescil sayısını,  bugün itibariyle 150’ye çıkarttı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.