Türk satrancı, İş Bankası’nın desteğiyle yükselişini sürdürüyor

4-15 Haziran tarihleri arasında Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen '8 Yaş Altı Avrupa...

24.06.2008 - 13:33 | MediaCat

4-15 Haziran tarihleri arasında Gürcistan’ın Batum kentinde düzenlenen ‘8 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’na katılan Denizcan Temizkan, tüm rakiplerine üstünlük sağlayarak, Türkiye’ye ilk kez “8 Yaş Altı Avrupa Şampiyonluğu”nu getirdi.

Türkiye İş Bankası’nın, Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenmesinin ardından hızlı bir gelişim süreci içine giren satranç sporunda uluslararası başarılarımıza bir yenisi daha eklendi.

Hatay Samandağ Sıdıka Bedia Kara İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi olan Denizkan, satranca 6 yaşında, sınıf öğretmeninin yönlendirmesiyle başladı. Denizkan satranç eğitime halen Samandağ ROK Satranç Kulübü’nde, Milli Takım Satranç Antrenörlerinden Yasin Emrah Yağız ile devam ediyor.

2008 Ocak ayında Antalya’da düzenlenen 2008 Türkiye Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda Türkiye 4. sü olan Denizcan Temizkan, 19-31 Ekim 2008 tarihlerinde Vietnam’da düzenlenecek olan 8 Yaş Altı Dünya Satranç Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.