Türk kozmetik sektörü Avrupa’ya açılıyor

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) 40 yılı aşkın süredir düzenlenmekte olan “Cosmoprof Worldwide Bologna Fuarı”na 38 kozmetik firmasını götürüyor.

09.03.2011 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) 40 yılı aşkın süredir düzenlenmekte olan “Cosmoprof Worldwide Bologna Fuarı”na 38 kozmetik  firmasını götürüyor. İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz, Cosmoprof’un tüm dünyadan uluslararası katılımcı, satın almacı ve iş adamlarını bir araya getiren çok önemli bir etkinlik olduğunu söylüyor.

18-21 Mart 2011 tarihleri arasında İtalya’nın Bologna şehrinde gerçekleştirilecek olan fuara, toplam 52 Türk firması katılacak. 38 firmanın, İKMİB’in organizasyonuyla milli katılım çerçevesinde yer alacağı fuar, 91 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Cosmoprof Fuarı’nda 2010 yılında dünya genelinden 2 bin 254  katılımcı ürünlerini sergiledi. Fuarın ziyaretçi sayısı ise 146 bin 331 oldu.

Kozmetik sektöründe Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler 2010 yılında sırasıyla 75 milyon dolarla Irak, 36 milyon dolarla Rusya Federasyonu ve 20 milyon dolarla Libya oldu. Sektörün ihracatının yoğunluk gösterdiği bölgeler ise Orta Doğu ve Doğu Avrupa ülkeleri. Avrupa ülkelerine yapılan kozmetik ihracatı ise düşük seviyelerde.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.