Türk Henkel’den Japonya, Tunus ve Mısır’a 3 yeni atama

Türk Henkel'de, üç Türk yönetici 2009'un ilk ayıyla birlikte yurtdışındaki görevlerine başladılar...

05.02.2009 - 10:40 | MediaCat

Eray Öngü, Henkel Japonya’ya; Harun Öztürk, Henkel Tunus’a; Ulaş Ata ise Henkel Mısır’a çeşitli pozisyonlarda atandı.

Türk Henkel’de, üç Türk yönetici 2009’un ilk ayıyla birlikte yurtdışındaki görevlerine başladılar. Yapıştırıcı Teknolojileri Bölümü’nde yaşanan değişiklikler doğrultusunda Japonya, Tunus ve Mısır’a üç yeni atama gerçekleştirildi.

Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Bölümünde Japon/Kore menşeili otomotiv müşterilerinden sorumlu “Özel Müşteriler Müdürü” olarak görevini sürdürmekte olan Eray Öngü, yeni atamayla birlikte Henkel Japonya’da “Honda’dan sorumlu Müşteri Müdürü” oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Otomotiv bölümü mezunu olan Eray Öngü, Henkel’den önce Çalık Holding firması tarafından Türkmenistan’da gerçekleştirilen bir projede Proje Mühendisi olarak görev yapmaktaydı. İngilizce ve Rusça bilen Öngü, 4 yıldır Henkel’de çalışıyor.

“Henkel Kuzey Afrika Mühendislik Yapıştırıcıları Bölge Müdürü” olarak Henkel Tunus’a atanan ve yeni görevinde Tunus, Fas, ve Cezayir bölgelerinden sorumlu olacak Harun Öztürk ise daha önce Türk Henkel Genel Endüstri Yapıştırıcıları Satış Müdürü ve Elektronik Türkiye Satış Müdürü olarak görev yapıyordu. Gazi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği mezunu Harun Öztürk, kariyerine üniversitede araştırma görevlisi olarak başladı. Galmek ve Gec Alsthom T&D’de satın alma, üretim, planlama ve yönetim görevlerinde bulundu. Öztürk, 9 yıldır Henkel’de çalışıyor.

Yeni atamalarla birlikte Henkel Mısır’da “Mühendislik Yapıştırıcıları Ülke Müdürü” görevine getirilen Ulaş Ata ise bundan önce Türk Henkel Mühendislik Yapıştırıcıları bölümünde “Özel Müşteriler Yöneticisi” olarak görev yapıyordu. İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olan Ulaş Ata, aynı üniversite de yüksek lisansını tamamladı. Ticona Teknik Polimerler’de Satış Mühendisi olarak görev yaptı. 2005 yılından beri Henkel’de çalışan Ulaş Ata, Satış Mühendisi ve Özel Müşteriler Müdürü görevlerinde de bulundu.

Henkel’de mesleki gelişim için teşvik edilen “Triple Two” süreci çerçevesinde yeni görevine başlayan yöneticiler, almış oldukları görevleri başarıyla daha ileriye taşımaya çalışacaklarını ve Türkiye’yi uluslararası platformda temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Triple Two

Kurumsal yapı içerisinde çeşitliliğe inanan ve insan kaynağını olabildiğince farklı kültürleri biraraya getirerek zenginleştirebileceğine inanan Henkel’in, gelişim programının ismi olan “Triple Two”; 2 ülkede, 2 farklı iş biriminde ve 2 farklı departmanda çalışarak, çalışanlarının tecrübe kazanmasını amaçlıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.