Türk Hava Yolları marka elçisini arıyor

Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, insan kaynakları uygulamalarında sosyal medyada bir ilki gerçekleştirerek en iyi marka elçilerini arıyor.

16.05.2012 - 00:00 | MediaCat

Türk Hava Yolları, yeni uygulaması “Turkish Airlines Ambassadors” ile insan kaynakları alanında sosyal medyada yeni bir yaklaşım geliştiriyor. Facebook üzerinden gerçekleşen uygulamayla Türk Hava Yolları, çalışanları ile sosyal medya üzerinden kurumsal bağlarını kuvvetlendirirken; uygulamaya katılan Türk Hava Yolları çalışanları, her ay sosyal medya üzerinden paylaştıkları içeriklerle puan topluyor ve çeşitli ödüller kazanıyor. Ayrıca sene sonunda marka elçiliği maratonunu birincilikle bitiren marka elçisine büyük bir ödül veriliyor.

Katılımcılar uygulamaya girişlerinden, doğru cevapladıkları günlük sorulardan, attıkları tweet’lerden ve arkadaş davetlerinden puan kazanabiliyor. Her ay en yüksek puanı toplayan marka elçisi, ayın marka elçisi ödülünü kazanırken; Dekatlon Buzz tarafından geliştirilen bu uygulamada, ilk üçe giren marka elçileri, Türk Hava Yolları Marka Elçisi Sertifikası almaya hak kazanıyor.