Türk basınında ‘Wikileaks’ rüzgarı

Irak ve Afganistan ile ilgili gizli belgeleri yayınlayarak Amerika’yı zor durumda bırakan Wikileaks Sitesi’nin...

15.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Irak ve Afganistan ile ilgili gizli belgeleri yayınlayarak Amerika’yı zor durumda bırakan Wikileaks Sitesi’nin geçtiğimiz ay yayınladığı yeni belgeler bütün dünya gündeminde ilk sıradan yer aldı. Sitenin 2 milyondan fazla yeni belgeyi yayınlayacağını açıkladığı, Kasım ayı başından itibaren yazılı basını gözlem altına alan Interpress, 15 Aralık tarihine kadar Türk Basınında 6 bin 142 habere konu teşkil ettiğini saptadı.

İki bine yakın ulusal ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan Interpress araştırmasında, Dünyayı sarsan dosyaları yayınlayan Wikileaks Sitesi’nin adı altında çıkan haberlerin, son kırk beş günlük sürede ülkemizdeki ulusal basın kanadında toplam 4 bin 238 adet olduğunun belirlendi. Yerel basının bu konu hakkında toplam bin 759 habere yer verdiği de ortaya çıktı. Ulusal ve yerel basındaki köşe yazarlarından 145 tanesi kendilerine ayrılan köşelerinde bu belgeler hakkında yorumda bulundular.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.