Türk bankaları Avrupa’da ödülleri topladı

Visa Europe Türkiye üyesi 23 bankanın işbirliği ile hayata geçirdiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesi ve Yapı Kredi’nin Avrupa’da ilk kez Türkiye’de hayata geçirdiği iCarte çözümü, Best Ödüllerinin sahibi oldu.

12.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Visa Europe Türkiye üyesi 23 bankanın işbirliği ile hayata geçirdiği “Paramı Yönetebiliyorum” projesi ve Yapı Kredi’nin Avrupa’da ilk kez Türkiye’de hayata geçirdiği iCarte çözümü, Best Ödüllerinin sahibi oldu.

Visa Europe’un iki yılda bir düzenlediği vizyon toplantısı “Insights” kapsamında verilen ”Best Ödülleri”, Avrupa’da farklı ülkelerdeki tüm Visa Europe üyesi bankaların iş süreçlerindeki mükemmeliyetçilik ve yenilikçilik alanlarında gösterdikleri başarıların değerlendirilmesini hedefliyor.

Yedi farklı kategoride gerçekleşen Best Ödüllerinde, Türk bankaları iki kategoride ödüle layık görüldü.

Barselona’da gerçekleştirilen Visa Insights’11 Konferansı kapsamında verilen “Best Ödülleri”nde Visa Europe Türkiye üyesi 23 bankanın ortak girişimi ile yürütülen “Paramı Yönetebiliyorum” projesi ise iki ödülün birden sahibi oldu. Proje, jüri tarafından “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluk Projesi” kategorisinde birinci seçilmenin yanı sıra konferans katılımcılarının oylarıyla “Best of Best” ödülünün de sahibi oldu.

Yapı Kredi, Türkiye’deki iPhone kullanıcılarına temassız mobil ödeme yapma imkanı sunan, Avrupa’nın iPhone kullanıcılarına özel ilk mobil ödeme çözümü iCarte ile “Visa Europe Sistemleri ve Hizmetlerinin En Yenilikçi Uygulaması” kategorisinde birinci oldu.

Visa Europe Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, Türk Bankalarının ortak girişimi “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin ödül almasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Dört yıldır Türkiye’deki bankalarımızın etkin katılımlarıyla gerçekleştirilen kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamındaki “Paramı Yönetebiliyorum” projesinin, uluslararası platformda da başarıya ulaştığını görmekten memnuniyet duyuyoruz. Proje, tüm bankaları kapsayan katılımcı modeliyle Visa Europe’taki diğer ülkeler için de önemli bir örnek olmuş, ve farklı ülkelerde benzerleri üzerinde çalışılmaya başlanmıştır. Ödeme sistemlerinde uzun süredir teknolojik yenilik ihraç eden ülkemizin, kurumsal sorumluluk alanında da yenilik ihraç eder konumuna gelmesinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Türk bankalarının hem ödeme sistemlerinde yenilikçilik hem de sosyal sorumluluk alanlarında öncü çalışmalarının tescillendiğini belirten Visa Europe Türkiye Ülke Direktörü Nur Öztin Kurak, “Visa Europe Türkiye olarak üye bankalarımızın hizmet ve servislerinde sahip oldukları yenilikçi vizyonun ve girişimlerin uluslararası platformda beğeni ve takdirle karşılanmış olması, mutluluk ve gurur verici. Avrupa’da 4000’in üzerindeki banka arasında öne çıkan Türk bankalarının kazandığı dereceler, aynı zamanda ülkemizde finans sektörünün gelişimine işaret ediyor. Bugün, “Paramı Yönetebiliyorum” sosyal sorumluluk projesinin ile önemli bir başarıya imza atan 23 üye bankamızı ve Avrupa’da bir ilki gerçekleştirerek mobil ödemeler alanında önemli bir yeniliğe imza atan Yapı Kredi’yi tebrik ederim” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.