Turgutreis klasik müzik efsanelerini ağırlıyor

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali programı açıklandı.

07.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali programı açıklandı.

Festival 9-10/ 12-13 Temmuz tarihlerinde ‘Romantizmden Modernizme’ ana teması ile Bodrum’da düzenlenecek. 4 gün sürecek D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin açılış konseri dünyaca ünlü çellistlerden Mischa Maisky solistliğinde, dünyanın en iyi orkestralarından biri olarak kabul edilen Moskova Tchaikovsky Senfoni Orkestrası tarafından gerçekleştirilecek. Academy of St Martin in the Fields, usta kemancı Julian Rachlin ile ilk kez Bodrum’da sahne alırken, kapanış konserini ise dünyaca ünlü besteci ve piyanistimiz Fazıl Say solistliğinde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası verecek.

2009 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) üyeliği kabul edilen ve sanat yönetmenliğini Yücel Canyaran’ın üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali, bu yıl da klasik müziğin önde gelen isimlerine ev sahipliği yapacak.

Academy of St Martin in the Fields ilk kez Bodrum’da

İngilizlerin Academy of St Martin in the Fields orkestrası, usta kemancı Julian Rachlin solistliğinde ilk kez Bodrum’da müzikseverlerle buluşacak.

“Liszt ve Mahler Anısına”

Macar besteci Liszt, doğumunun 200.yılında D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde anılacak. Liszt Yorumcusu olarak ünlenen Piyano Profesörü ödüllü piyanist Endre Hegedüs, Macarların ünlü şefleri Ferenc Gabor yönetiminde, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Liszt’in 1 numaralı Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

Henüz öğrenciyken Metropolitan ve La Scala’da sahneye çıkabilen ilk Türk olan bas- bariton Burak Bilgili de bu özel gecede yer alarak, ölümünün 100.yılında Mahler’in Lied’lerini yorumlayacak.

Konser gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na bağışlanacak

Türkiye’nin ilk çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nı kuran; Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu’nun restorasyonunu gerçekleştiren ve ana sponsorluğunu üstlenen, Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri’ne enstrüman bağışı gibi farklı alanlarda klasik müziğe destek veren Doğuş Grubu, konser gelirleriyle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk destek projelerine bu yıl da devam ediyor. Bu yıl yedincisinin düzenleneceği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festival konserlerinin tüm geliri, Tohum Otizm Vakfı ile yapılan işbirliği kapsamında, Vakıf’ta öğrenim gören otizmi olan çocuklara eğitim materyali desteği sağlanması ve özel eğitim öğretmenlerinin eğitimine katkı için kullanılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.