Tüm kulaklar sizde olsun

Spotify, ilk küresel B2B kampanyasını yayınladı.

29.09.2021 - 12:29 | Simge Şenses

Tüm kulaklar sizde olsun

Spotify, doğrudan pazarlama liderlerini hedef alan ilk küresel kampanyası All Ears on You (Tüm Kulaklar Sizde) ile reklamverenlere diğer medya platformlarından daha yüksek katılımlı ve daha odaklı bir hedef kitle sunduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Spotify ve Neuro-Insight’ın araştırmasına göre katılımcıların yüzde 80’inden fazlası en çok yürüyüşe çıkarken, egzersiz ve ev işleri yaparken, çalışırken, işe gidip gelirken ve dinlenirken müzik veya podcast dinlediğini söylüyor. Yüzde 66’lık bir kesim ise görsel uyarıcıların fazlalığı nedeniyle sesli içeriklerin kendileri için bir kaçış anlamı taşıdığını ifade ediyor.

Spotify’ın bu içgörülerden yola çıkan yeni kampanyası, dikkat dağıtıcı unsurlarla dolu yoğun bir gün geçiren insanların Spotify’dan dinledikleri müzik ve podcast içeriklerine kendilerini kaptırarak zaman ve mekândan bağımsız olarak kendileriyle başbaşa kalmalarını konu alıyor.

Spotify Uluslararası İşletme Pazarlama Lideri Khurrum Malik yaptığı açıklamada, “Reklamverenler sürekli mesaj bombardımanına tutulan ve her zamankinden daha fazla dikkati dağılan tüketicilere ulaşmak için mücadele ediyor” diyor ve ekliyor: “All Ears on You, dinleme deneyiminin derinliklerine dalmış ve ilgili bir izleyici kitlesi sayesinde Spotify’ın dağınıklığı diğer tüm reklam platformlarından daha iyi nasıl kesebildiğini vurguluyor.”

ABD’nin büyük şehirlerinde dijital ses, video, açıkhava ve sosyal medyada başlatılan kampanyanın Avustralya, Kanada, Almanya, Meksika, Yeni Zelanda, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere öncelikli pazarlardaki aktivasyonlarla birlikte yıl sonuna kadar sürmesi planlanıyor.

Object & Animal’dan Amber Grace Johnson’ın yönettiği reklam FCB New York imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Spotify
  • Reklam Ajansı: FCB New York
  • Prodüksiyon Şirketi: Object & Animal
  • Yönetmen: Amber Grace Johnson
Kaynak: Adweek, Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.