Tüketiciler kişisel bilgilerini paylaşmaya meraklı

10 tüketiciden 7'si markalarla kişisel verilerini paylaşma konusunda istekli.

24.10.2011 - 00:00 | MediaCat

McCann Worldgroup’un bu ay yaptığı bir araştırmaya göre 10 tüketiciden 7’si markalarla kişisel verilerini paylaşma konusunda istekli. Markaların araştırmalarına katılıp kişisel verilerini paylaşmaya gönüllü olanların sayısı, "ekonomik verilerimi internetten paylaşırım" diyen yüzde 14’ün beş katı. McCann’a göre bu oran tüketicilerin finansal verilere ve güvenliklerine karşı hassasiyetlerini gösteriyor.

Konu sağlık ve kişisel veriler olunca sayı finansal verilerini paylaşanların iki hatta üç misline çıkıyor. Tüketicilerin neredeyse yarısıysa markalarla nerede yaşadığını paylaşmakta sorun görmüyor.

Rapora göre, bankalar ve kredi şirketleri tüketicilerin kişisel verileri paylaşma konusunda en güvendikleri kurumlar. Tüketicilerin yüzde 69’u bankalarla, yüzde 57’si kredi şirketleriyle özel bilgilerini paylaşıyor. Diğer güvenilen kurumlarsa sağlık sektörü, ilaç ve sigorta şirketleri.

A.B.D., İngiltere, Hong Kong, Japonya, Hindistan ve Şili’den 6.525 katılımcı üzerinde yapılan araştırmada, A.B.D. ve Kanadalı kullanıcılar kişisel bilgilerini verme konusunda daha şüpeci davranıyorlar. 10 kişiden 9’u şirketlerin bu özel bilgileri kendi çıkarları için kullandığını düşünüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.