MediaCat

TÜAD seçim tahminleri konusunda inceleme başlattı

İnceleme için deneyimli ve bağımsız uygulamacı ve akademisyenlerden bir ekip oluşturuldu.

TÜAD seçim tahminleri konusunda inceleme başlattı

TÜAD, araştırmada bilimsellik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinin önemine inanır. Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kamuoyundan gelen soru, yorum ve iddiaları bu çerçevede  değerlendiren TÜAD Yönetim Kurulu, yayınlanan seçim tahminleri ile ilgili bir inceleme başlatma kararı aldı.

İnceleme kapsamında, Türkiye Araştırmacılar Derneği tüzel kişi üyesi olmadıkları için TÜAD’ın profesyonel ve etik kurallarına tabi olmak zorunda bulunmayan firmaların açıkladığı tahminler yer alacak. TÜAD’ın  bu firmalar üzerinde doğrudan bir yaptırım gücü olmaması nedeniyle  incelemeler   gönüllülük esasına göre yapılacak.  İncelemelerde açıklanan seçim tahminlerinin dayandığı araştırmaların finansmanını yapan kuruluş, örneklem planı, araştırma proje ekibi, saha çalışmasının zamanı, saha çalışması uygulama sistemi, kamuoyuna açıklandığı şekilde uygulanıp uygulanmadığı ve saha çalışması verilerinin kontrolü gibi temel araştırma süreçleri, ESOMAR profesyonel standartları  ve TÜAD’ın Güvenilir Araştırma Belgesi kuralları çerçevesinde değerlendirilecek. İnceleme için deneyimli ve bağımsız uygulamacı ve akademisyenlerden bir ekip oluşturuldu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.