TTNET’ten yaratıcı ekonomi dersi

TTNET’in 'Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek' adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk aşaması tamamlandı.

28.12.2011 - 00:00 | MediaCat

TTNET’in ‘Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek’ adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ilk aşaması tamamlandı.

Eğitimler sonunda öğrenciler tarafından hazırlanan projeler arasında ön jürinin yaptığı değerlendirme sonucu Timebox, Engelsiz Meydan, Estetik Motifler, Sosyoport, Bakqu isimli projeler jüriye sunulmaya hak kazandı. Birinci olan proje 2012 yılı başında düzenlenecek Gala’da açıklanacak.

Proje kapsamında 60 yaratıcı genç bir hafta boyunca Koç Üniversitesi ev sahipliğinde eğitimler aldı.

Gençler sektörü daha yakından tanırken, çeşitli içeriklerdeki atölye çalışmalarına da katıldı. Proje kapsamında ‘dijital pazarlama’ dersi Tivibu teknolojileri direktörü Burak Evren, TTNET web geliştirme müdürü Levent Karabeyoğlu ve TTNET interaktif medya yöneticisi Murat Kahraman tarafından verildi.

Öğrenciler, ‘Dijital içerik üretimi’ dersini İskender Özturanlı’dan ‘Dijital içerik sunumu’ dersini İsmail Dağlı’dan, ‘Ticaretin elektronikleşmesi’ dersini ise Hasan Başusta’dan aldılar.

Aynı zamanda kişisel gelişim uzmanı ve yazar Mümin Sekman tarafından gençlere kariyerlerini yönlendirmeleri üzerine seminer verildi. Ogan Güner, Ahmet Yeşiltepe, Hakan Birgül, Uğur Şeker, Cem Sertoğlu, Çağlar Erol, Aslı Yerdekalmaz, Zafer Özçelik, Burak Hatipoğlu, Oğuzhan Poyrazoğlu, Sidar Şahin, Cihap Çepni, Deniz Utku, Ali Sözkesen, Mahir Erkan, Volkan Taban, Onur Karcı, Yalçın Pembecioğlu gibi sektör profesyonelleri, Koç Üniversitesi’nde gençleri ziyaret ederek projeye önemli katkılar yaptı. Gençler ayrıca Burak Bayburtlu, İpek Aral Kişioğlu, Burak Budak, Devletşah Özcan, Sina Ata gibi blog yazarlarıyla da tanışma şansı buldu.

Yaratıcı ekonomi kavramından yola çıkarak oluşturulan ve yaratıcı ekonomi kavramını Türkiye’nin gündemine taşıyan ‘Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek’ projesi kapsamında eğitim almak amacıyla 3.606 genç başvuru yaptı. Eğitimlerden 24 ilden 18-30 yaş arasında 18’i kadın 42’si erkek 60 kişi faydalandı.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.