TTNET’in yeni Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya

Kaya, son olarak TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

06.11.2012 - 16:43 | MediaCat

TTNET Yönetim Kurulu’nun 6 Kasım 2012 tarihi itibarıyla aldığı kararla Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Abdullah Orkun Kaya, TTNET genel müdürlüğüne getirildi.

Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, yeni atamayla ilgili olarak Abdullah Orkun Kaya’nın, grup sinerjisinin temellerini bilen, TTNET’i daha da ileriye taşıyacak deneyime sahip bir yönetici olduğunu söyledi.

Türk Telekom ve TTNET Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri ise Kaya’nın, Türkiye’de geniş bant pazarını büyütecek yeni yöntemler izleyerek rekabet edeceğine ve böylelikle müşteri deneyiminin zenginleşmesine katkıda bulunacağına inandığını ifade etti.

***

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olan Kaya, iş hayatına Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) başladı. SPK’da 6 yıl görev yaptıktan sonra, 2006 yılında ABD’de Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) işletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı ve ardından Londra’da Merrill Lynch’te çalışmaya başladı. Bankanın Borçlanma Araçları ve Stratejik Çözümler bölümlerinde görev alan Kaya, Nisan 2008’de Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak Türk Telekom Grubu’na katıldı. TTNET’in yeni Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, son olarak TTNET Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.