TTNET VİTAMİN’de 200 binin üzerinde öğrenci yarıştı

Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı TTNET’in öğrencilere öğrenimle ilgili...

02.07.2008 - 15:05 | MediaCat

Bilgisayar destekli eğitime ilgiyi artırmak amacıyla TTNET tarafından başlatılan TTNET VİTAMİN Yarışması sona erdi. Türkiye’nin dört bir yanından 200 binin üzerinde ilköğretim öğrencisinin katıldığı yarışmada toplam 12 bin öğrenciye ödül verildi, her sınıftan birinci ve ikinciler 5 günlük İngiltere seyahati ve daha birçok ödül kazandı.

Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı TTNET’in öğrencilere öğrenimle ilgili konularda bilişim teknolojilerini kullanma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlattığı TTNET VİTAMİN Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Edirne’den Ardahan’a kadar Türkiye’nin her yerinden 200 binin üzerinde öğrencinin katıldığı yarışmanın birincileri şöyle: 6. sınıflarda Sakarya Erenler İlköğretim Okulu’ndan Şeymanur Kılıçkan, 7. sınıflarda Ankara Muazzez Karaçay İlköğretim Okulu’ndan Yakup Polat ve 8. sınıflarda Antalya Cengiz Topel İlköğretim Okulu’ndan Gürkan Yerli.

Yarışmanın her sınıftan birinci ve ikincileri, 5 günlük İngiltere seyahatinin yanı sıra dizüstü bilgisayar, 1 yıllık ücretsiz TTNET VİTAMİN eğitim paketi aboneliği ve 1 yıllık ücretsiz TTNET ADSL aboneliği kazandı. Yanıtlama sürelerine göre dereceye girerek ödül kazanan ilk 120 öğrenci dizüstü bilgisayar, 1 yıllık ücretsiz TTNET VİTAMİN eğitim paketi aboneliği, 1 yıllık ücretsiz TTNET ADSL aboneliği kazanırken sınıflarına da akıllı tahta, bilgisayar ve yazıcıdan oluşan eğitim destek paketleri hediye ediliyor. Yarışmada tüm sınıflardaki öğrencilere toplamda 13 binin üzerinde ödül veriliyor.

Düzenlendiği 20 Mayıs-20 Haziran arasında 200 binin üzerinde ilköğretim öğrencisinin yarıştığı TTNET VİTAMİN’i kazananlar, yarışmanın web sitesi olan www.ttnetvitaminyarismasi.com adresinde ilan ediliyor. Kazananların ödüllerini alabilmeleri için web sitesine şifreleri ile girmeleri ve iletişim bilgilerini paylaşmaları gerekiyor. Ayrıca ödüllerle ilgili bilgi almak isteyen kazananlar 25 Temmuz’a kadar hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0212 337 52 11 no.lu telefonu arayabilirler.

TTNET, grup şirketlerinden Sebit ile birlikte hazırladığı bilgisayar destekli öğretim TTNET VİTAMİN Yarışması’na Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) e-okul sisteminde yer alan ilköğretim okullarında 2007-2008 eğitim-öğretim yılında öğrenimine devam eden 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katıldı. “Matematik” ile “Fen ve Teknoloji” derslerinden seçilmiş konulara yer verilen yarışmanın içeriği, MEB eğitim müfredatına ve öğrencilerin okullarındaki eğitim düzeyinde elde ettikleri bilgi birikimlerine uygun olarak hazırlandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.