TTNET, dijital oyun pazarını büyütmeyi hedefliyor

TTNET, dijital oyun konusundaki yatırımlarına devam ediyor. TTNET bu kapsamda, yeni oyun platformu Playstore’u, Türk oyunseverlerin hizmetine sundu. Playstore’un açılışı, efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye lansmanı ile birlikte gerçekleştirildi. TTNET Playstore’u Türkiye’nin en büyük dijital oyun mağazası haline getirmeyi hedefliyor.

18.03.2011 - 00:00 | MediaCat

TTNET, dijital oyun konusundaki yatırımlarına devam ediyor. TTNET bu kapsamda, yeni oyun platformu Playstore’u, Türk oyunseverlerin hizmetine sundu. Playstore’un açılışı, efsane oyun Crysis’in devam niteliğindeki yeni oyunu Crysis 2’nin Türkiye lansmanı ile birlikte gerçekleştirildi. TTNET Playstore’u Türkiye’nin en büyük dijital oyun mağazası haline getirmeyi hedefliyor.

TTNET’in yeni oyun platformu Playstore’un detaylarının ve TTNET’in Türkiye oyun pazarındaki yeni hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı; TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak ile TTNET Ürün Geliştirme Direktörü Gültekin Keskin’in ev sahipliğinde; Crytek Kurucu Ortakları Avni Yerli ve Faruk Yerli’nin katılımıyla Sapphire’de düzenlendi.

Türkiye oyun pazarı katlanarak büyüyecek

Toplantıda konuşan TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, dijital eğlence sektörünün hızla büyüyen, dinamik bir sektör olduğunu, Price Water House Coopers’ın (PWC) araştırmasına göre tüm medya alanları içinde, “oyun”un en yüksek artış gösteren medya-eğlence alanı haline geldiğini belirttti. Dijital oyun pazarında, Türkiye’nin yasal olarak dijital oyun indirme imkanı sunan en büyük resmi platformu olma hedefiyle harekete geçmiş olduklarını açıklayan Koçak, Türkiye’de PC oyunlarının dijital dağıtımına en önemli yatırımı yapan teknoloji şirketlerinden biri durumunda olduklarını ifade etti. Koçak; “Dijital oyun konusunda dünya yüksek bir ivme içinde ve dijital yolla ulaştırılan oyun sayıları çok yüksek değerlere gelmiş durumda. 2015 yılında 1 milyara yakın oyunun dijital yollarla dağıtılacağı öngörülüyor. Türkiye’deki oyun pazarının ise mevcut potansiyel göz önüne alınarak; önümüzdeki yıllarda dünya oyun pazarındaki öneminin artacağını söyleyebiliriz” dedi.

Playstore’la oyunlara, dünya ile aynı anda ulaşılacak

Yeni oyun platformu Playstore hakkında bilgi veren TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak, şunları söyledi:

“Playstore platformu ile genellikle yaşları 12 – 35 arasında değişen, çoğunluğu erkeklerden oluşan, teknolojiyi ve her türlü gelişmeyi çok yakından takip eden oyuncu kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Hizmete sunduğumuz Playstore ile Türk oyunseverler, yeni çıkan oyunlara dünya ile aynı anda ulaşacak, dünya çapında kabul görmüş dijital indirme teknolojisiyle indirip oynayabilecekler. Üstelik oyunlara en avantajlı fiyatlar ve farklı ödeme kanallarını kullanarak sahip olabilecekler. Playstore, Türkiye’nin en büyük oyun mağazası olacak. Dünyadaki dev oyun şirketlerinin tümü ile görüşmelerimiz sürüyor. Hedefimiz, hangi yayıncının olursa olsun, güncel olarak dünyada bulunabilecek tüm oyun içeriğinin bulunabileceği bir platform oluşturmak. Hedefimiz 2011 sonuna kadar oyunculara yüzlerce oyunluk dev bir katalog sunmak”.

Giresunlu Yerli kardeşlerin başarısı

Crytek Kurucu Ortağı Avni Yerli de Crytek’in TTNET ile işbirliğinin Crysis 2 ile başladığını belirterek “Bu tür işbirlikleri Türk oyun sektörünün gelişmesi açısından büyük önem arz ediyor. Crytek olarak bizim de bu sürece katkıda bulunuyor olmamız gurur verici. Önümüzdeki dönemde TTNET ile işbirliğimiz artarak devam edecek” dedi.

Avrupa’nın en büyük bağımsız oyun stüdyosuna sahip Yerli kardeşler, dünya çapında 7 stüdyoda 40 ülkede 650’den fazla çalışana sahip bulunuyor. Giresunlu bir ailenin üç oğlu olan Avni, Faruk ve Cevat Yerli, Almanya’da kurdukları Crytek isimli şirketle, tüm dünyada milyonlarca satan bilgisayar oyunları yaratıyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.