MediaCat

TTNET çocukları ağırladı

TTNET, yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 40 öğrenciyi İstanbul’da ağırladı.

TTNET çocukları ağırladı

TTNET, yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 40 öğrenciyi İstanbul’da ağırladı.

‘Avrupa Çevrimiçi Çocuklar Projesi’ nin (EU Kids Online) 25 Avrupa ülkesinde yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’deki çocukların diğer Avrupa ülkelerine göre interneti güvenli kullanma konusunda en düşük bilgiye sahip olduğunun altını çizen TTNET, ‘Teknoloji Elçileri’ projesiyle bilgisayar ve interneti en doğru ve güvenli şekilde kullanma konusunda tüm Türkiye’de farkındalık yaratmayı ve gençleri bu konuda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin 40 farklı ilinden, SBS’de dereceye giren 8. sınıf öğrencilerini bir araya getiren proje kapsamında ‘Artık Benim de Bir Blogum Var’, ‘İnternetteyim Güvendeyim’ ve ‘İnterneti Keşfediyorum’ isimli atölye çalışmaları gerçekleştirildi.  

İstanbul’da beş gün geçiren öğrencilere teşekkür sertifikalarıyla birlikte bir yıllık TTNET Vitamin İlköğretim paketi hediye edildi. Aynı zamanda teknoloji elçilerinin ailelerine internetin güvenli ve etkin kullanımına yönelik bilgilendirme ve çocukları ile sembolik olarak imzalayacakları “İnternet Kullanım Sözleşmesi” gönderildi.

Eğitimlerde blog açmayı ve kullanmayı öğrenen öğrenciler, eğitim sonrası yaşadıkları deneyimleri uzman kontrolünde sağlanacak iletişimle TTNET ile paylaşmayı sürdürecekler. Böylece eğitimlerin etkisi takip edilecek ve edinilen bilgilerle program geliştirilecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.