TRT’de 3 bin kişi işten çıkartılacak

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT kadrosunu küçültmenin yollarını arıyor...

07.12.2007 - 11:10 | MediaCat

Star gazetesinden Şamil Tayyar’a konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin TRT kadrosundaki 8 bin personeli 5 bine düşürüleceğini söyledi. İbrahim Şahin’in planları şöyle:

“1. Emekliliğe hak kazanmış bin 500- 2 bin kişinin emekli olabilmesi için teşvik edici düzenlemeler düşünülüyor. Bunun için kaynağa ihtiyaç var. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın tavrına göre proje şekillendirilecek.

2. Yaklaşık bin- bin 500 kişi başbakanlık bünyesinde oluşturulan ve özelleştirme kapsamındaki kuruluşlardan personel aktarımının yapıldığı havuza gönderilecek. Havuz tercihi, kurumun ihtiyaçları ve hedeflerine göre yapılacak.

3. Yaptıkları iş ve uzmanlık alanlarına göre kimi personel de başka bakanlıklara doğrudan kaydırılacak. Mesela, sanatçıların Kültür Bakanlığı’na transferi söz konusu olabilir.

Yani, 8 bini aşkın personele sahip TRT’de bu operasyon yapılabilirse kadro 5 binin altına düşebilir. ”

Şahin TRT’nin yayın politikası hakkında ise şunları söyledi: “Mesela bizim spor programımız çok izleniyor. Talimat verdim, ‘ Daha iyisini yapmak için neye ihtiyacınız varsa söyleyin.’ Eskiden Zara’nın programları hem kaliteli hem izlenen bir programdı. Belki tekrar Zara’ya teklif götüreceğiz veya aynı kalite başka bir program yapacağız. Türk Sanat Müziği’ne hak ettiği değeri vereceğiz. Haberlere de öyle. Geçenlerde Filipinler karıştığı zaman hemen devreye girdim, oraya ekip gönderttim. Habercilik rekabetini arttıracağız, artık biz daha fazla sahada olacağız.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.