MediaCat

Trendyolmilla’dan yapay zekâ destekli koleksiyon

Trendyolmilla x Yapay Zekâ kadın giyim koleksiyonu satışa sunuldu.

Trendyol’un giyim, ayakkabı ve aksesuar markası Trendyolmilla, insan ve teknoloji işbirliğiyle tasarlanan Trendyolmilla x Yapay Zekâ kadın giyim koleksiyonunu tüketiciyle buluşturdu.

2024 ilkbahar / yaz sezonu için güncel trendlerin yapay zekâ teknolojisinin sağladığı içgörü ve yaratıcılık sayesinde yenilikçi ve sürdürülebilir bakış açısıyla yorumlandığı koleksiyon, farklı tarz ve durumlara hitap eden elbise, abiye elbise, body, bluz, mayo, şort, pantolon ve eteklerden oluşuyor. Trendyolmilla x Yapay Zekâ koleksiyonu markanın internet sitesinde ve mobil uygulamasında yer alıyor.

Tasarım sürecinde yapay zekâ algoritmalarının moda trendlerini ve müşteri beğenilerini analiz etmesiyle ortaya çıkan koleksiyonda siyah, lila ve ekru tonları öne çıkarken floral desenler pastoral renklerle harmanlanıyor. Yapay zekâ kumaş seçiminde tercihini ağırlıklı olarak yumuşak hissiyatlı kumaşlardan yana kullanırken, şifonların yanı sıra poplin gibi doğal görünümlü kumaşlar da koleksiyona hâkim.

İnsan ve teknoloji işbirliği

Koleksiyonun tasarım sürecinde yapay zekâ öncelikli olarak güncel ve öngörülen moda trendlerinin analiz edilmesi amacıyla kullanıldı. Elde edilen bulgulardan yola çıkan Trendyolmilla tasarım ekibi, uygun prompt’larla yapay zekâdan yaratıcı modeller üretmesini istedi. Yapay zekâ trendlerdeki çeşitliliği prompt’lara göre yorumlayarak farklı kategorilerde binlerce alternatif tasarım geliştirdi. Alternatifler ekip tarafından değerlendirildi ve tasarım dokunuşlarıyla üretime uygun hale getirildi.

Trendyolmilla, malzemeleri verimli kullanarak israfı en aza indirmek için de ürün tasarımlarını yapay zekâ algoritmalarıyla optimize ediyor. Marka böylelikle hammadde kullanımı azaltılırken, bitmiş ürünlerin nakliye maliyetlerini ve emisyonlarını azaltarak karbon ayak izini de küçültmeyi hedefliyor. Koleksiyon, aşırı üretimin önlenmesi amacına da hizmet ediyor.

Trendyolmilla x Yapay Zekâ koleksiyonuna buradan göz atabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.