Toyota’nın tepe yönetimindeki Türk sayısı ikiye çıktı

Japon Toyota, Avrupa'da 80 bin kişiden oluşan İnsan Kaynakları Bölümü'nün sorumluluğunu...

11.08.2008 - 12:57 | MediaCat

Japon Toyota, Avrupa’da 80 bin kişiden oluşan İnsan Kaynakları Bölümü’nün sorumluluğunu bir Türk’e verdi. Toyota Türkiye’nin İdari İşler ve İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Vahap Çoymak, Toyota Avrupa’nın İnsan Kaynakları Müdürü oldu. Böylece geçtiğimiz yıl Toyota Türkiye’nin CEO’su olan Tamer Ünlü ile beraber, Toyota’nın tepe yönetimindeki Türk sayısı ikiye çıkmış oldu.

Ünlü, Japonların ilk Türk CEO’su olmuştu

Dünyanın en büyük otomotiv firması Japon Toyota, geçtiğimiz yıl Türkiye’yi Tamer Ünlü’ye bağlamaştı. Toyota Türkiye Üretim Müdürü Tamer Ünlü, Japon Kazuhiro Kobayashi’nin yerine şirketin CEO’su olarak atanmış böylece Japon şirketin dünyadaki ilk Türk CEO’su ünvanını almıştı. Özdemir Sabancı’yla birlikte Japonları Türkiye’de yatırıma ikna eden iki kişiden birisi olan Tamer Ünlü, Sabancı-Toyota ortaklığı döneminin ardından Toyota Türkiye’nin yüzde yüz Japon sermaye geçmesiyle birlikte Sabancı Grubun’dan ayrılarak Toyota’da kalmıştı. Ünlü, bu dönemde Adapazarı Fabrikası Üretim Müdürü olarak görev yapmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.