Toyota’dan müşterileri marka elçilerine dönüştüren kampanya

Marka, hibrit araç sahiplerini test sürüşü gönüllülerine dönüştürüyor.

24.12.2013 - 11:23 | Ali Kuru

Toyota, hibrit araç sahiplerini test sürüşü gönüllülerine dönüştürüyor.

Norveç‘te yeni müşteriler kazanma konusunda rakiplerinin gerisinde kalan Toyota, ülkede müşteri memnuniyeti konusundaki liderliğini itici güç olarak kullanmaya karar vermiş.

Bunun için marka, yeni müşterilerini test sürüşüne bir satış görevlisi yerine bildikleri, tanıdıkları bir yüzle göndermeyi denemiş. Facebook sayfası üzerinden hibrit müşterilerine ulaşan ve onlardan tanıdıklarına rehberlik etmeleri için gönüllü olmalarını isteyen marka, yüzlerce araç sahibine ulaşmayı başarmış. Kampanya boyunca bu gönüllüler, herhangi bir ücret almadan, komşuları, akrabaları ve iş arkadaşları gibi yakın çevrelerine test sürüşü yaptırmış.

Kampanyada, Facebook üzerinden sisteme kayıt olan kullanıcılar, yakın çevreleri ya da onlardan birisi aracılığı ile iletişim kurabilecekleri ikinci derece tanıdıkları arasında kimlerde Toyota’nın hibrit araçları olduğunu görerek ve test sürüşü için istekte bulunabilmiş.

Saatchi & Saatchi Norveç, kampanya için hazırlanan internet sitesinin 150 binin üzerinde tekil kullanıcıya ulaştığını ve 2 milyona yakın video izlenme oranı yakaladığını ifade ediyor. Ajans, kampanyanın Norveç’te yaşayan her üç kişiden birisinin aklında kalmayı başardığını ifade ediyor.

Künye:

Reklamveren: Toyota
Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi, Oslo, Norveç
Kreatif Direktörler: Øyvind Waage ve Eiliv Gunleiksrud
Art Direktörleri: Snorre Martinsen, Linus Hjellström, Kristoffer Reppen, Christopher Køltzow ve Ola Bagge Skar
Metin Yazarları: Ida Fjeldbraaten ve Mads Rønold
Katkıda Bulunanlar: Nanna Grønli, Patrik Bergfjord, Haagen Sæter-Larsen, Rune Sandnes, Håkon Fretheim, Joe Langdon ve Magnhild Foldøy

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.