Toyota’da görev değişimi

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş'de (Toyota Türkiye), Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özer, şirketin yeni Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) olarak atandı...

21.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş’de (Toyota Türkiye), Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özer, şirketin yeni Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) olarak atandı.

Toyota Türkiye’den yapılan açıklamada, 2007 yılından bu yana bu görevi yürüten Tamer Ünlü’nün bundan sonra Kıdemli Danışman olarak hizmet vereceği bildirildi.

Şirkette Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Takeshi Marusawa’nın ise Baş Koordinatör ve Genel Müdür Danışmanı olarak yeni bir göreve atandığı belirtilirken, görev değişikliklerinin, Yönetim Kurulu Toplantısı sonrası 1 Temmuz 2010 itibarıyla geçerli olacağı bildirildi.

Toyota Türkiye’nin yeni Genel Müdür ve CEO’su olarak atanan Özer, yeni görevine ilişkin yaptığı değerlendirmede, şirketin genel felsefesi olan Toyota Yaklaşımını (Toyota Way) şirket içinde daha da yaygınlaştırarak sürdürmek, temel prensipler olan “Sürekli İyileştirme” ve “İnsana Saygı” doğrultusunda Toyota Türkiye’yi ileriye götürmek ve rekabetçi gücünü arttırmak için çalışacağını belirtti.

Özer, “Bunu da sahip olduğumuz en değerli kaynağımız, yetenekli yönetici ve çalışanlarımızın gayretleriyle ve onlarla birlikte başaracağız. Bu vesile ile şirketin kuruluşundan bu yana 20 yıl boyunca yaptığı katkılardan ve önderliğinden dolayı Tamer Ünlü’ye en derin teşekkürlerimi sunarım” dedi.

2007 yılında, Japon Kazuhiro Kobayashi’nin yerine atanan Ünlü daha önce Toyota Türkiye Üretim Müdürü olarak görev yaptışirketin CEO’su olarak atandı. Böylece Tamer Ünlü Japon şirketin dünyadaki ilk Türk CEO’su ünvanını almıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.