Kelebekler’e Sundance Film Festivali’nden Büyük Ödül

Yönetmen Tolga Karaçelik'in filmi, Sundance Film Festivali Dünya Sineması Büyük Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

29.01.2018 - 10:31 | Arzu Nilay Kocasu

Kelebekler'e Sundance Film Festivali'nden Büyük Ödül

Sundance Enstitüsü tarafından bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Sundance Film Festivali’nde, Tolga Karaçelik’in yönettiği Kelebekler filmi Dünya Sineması Büyük Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Festivalin en önemli ödülleri olarak kabul edilen ve dört kategoride verilen Büyük Jüri Ödülleri bu yıl 123 uzun metrajlı film arasından Kelebekler’in yanı sıra The Miseducation of Cameron (ABD Sineması), Kailash (ABD Sineması Belgesel), Of Father and Sons (Dünya Sineması Belgesel) filmlerinin oldu.

Film yönetmenliğinin yanı sıra reklam yönetmeni olarak da pek çok reklam filminin yönetmen koltuğuna oturan Tolga Karaçelik, 2015 tarihli Sarmaşık filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden ödülle dönmeyi başarmış; İstanbul Uluslararası Film Festivali ve Sundance Film Festivali’ne aday olmuştu.

ABD, Utah’ta gerçekleştirilen Sundance Film Festivali dünyanın en büyük bağımsız sinema festivallerinden biri olarak kabul ediliyor. Festivali gerçekleştiren Sundance Enstitüsü’nün başkan koltuğundaysa, enstitünün kurucusu unvanına da sahip olan Robert Redford oturuyor.

Kaynak: BBC, Sinemia

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.