Tofaş’tan İnsan Kaynakları atağı

İnsan Kaynakları alanında yaptığı uygulamalara her geçen gün yenisini ekleyen Tofaş, şirket performansını çalışanların yönetimi ve gelişimi aracılığıyla artıran

16.10.2007 - 16:22 | MediaCat

İnsan Kaynakları alanında yaptığı uygulamalara her geçen gün yenisini ekleyen Tofaş, şirket performansını çalışanların yönetimi ve gelişimi aracılığıyla artıran dünyadaki ilk uluslararası insan kaynakları standardı “Investors In People” sertifikasını almayı başardı.

Türk otomotiv sektörünün olduğu kadar, ülke ekonomisinin de lokomotif kuruluşlarından biri olma özelliğini koruyan Tofaş, sektörde bir ilke daha imza attı. Çalışanlara yapılan yatırımın etkinliğini artırmayı ve bu yatırımı şirket ihtiyaçları ile paralel kılmayı hedefleyen Investors In People sertifikasını almaya layık görülen Tofaş, Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk otomotiv şirketi oldu.

Tofaş CEO’su Ali Pandır, Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk üretim şirketi olmaktan dolayı büyük gurur duyduğunu belirtti. Pandır, “Bu sertifika, 39 yıllık üretim sürecimiz içindeki en önemli olaylardan biridir. Tofaş, kurulduğundan bu yana insana yatırım alanında gösterdiği titiz çalışmalar neticesinde elde ettiği bu sertifika ile yine sektörde bir ilke imza attı. Büyük bir değişim ve atılım içinde olan Tofaş’ta, çalışanların motivasyonu ve gelişimi çok daha önemli hale geldi. Yeni yatırımlar ile her geçen gün biraz daha büyüyen Tofaş ailesi, “insana yatırım yapan şirket” ödülünü fazlasıyla hak ediyor” dedi.

Dünyanın tek insan kaynakları kalite standardı olan Investors in People; dört ilke, 10 gösterge ve 39 kriter temelinde, danışmanları tarafından seçilen çalışanlar ile yapılan mülakatlar ve değerlendirmeler sonucunda veriliyor. Investors In People standartlarının Tofaş bünyesine entegre edilmesi için 2005 yılından beri süren çalışmaların ardından gelinen noktayı ise Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır şöyle özetledi: “2005 yılı sonlarına doğru Tofaş’ın yeni vizyonu ortaya çıkınca, bu standardın vizyonumuzla ve insana yatırım felsefemizle çok örtüştüğünü gördük. Bu standart zaten güçlü olduğumuz insana yatırım faaliyetlerimizi taçlandırarak rekabet gücümüze güç kattı. İnsan kaynakları yönetim ve geliştirme uygulamalarımızın dünya standardartlarında olmasını istiyoruz. 2007 yılı için belirlenmiş olan yedi şirket önceliğinden birinin “İnsana Yatırım ödülünü almak” olması, bu konudaki kararlılığımızı gösteriyor.

Daha da önemli bir nokta ise, bu ödülü çalışanlarımızın şirketimize vermiş olmasıdır. Bu ödül, çalışanlarımız “TOFAŞ bize değer veriyor” dediği için TOFAŞ’ın olmuştur. Bu bize daha da büyük bir sorumluluk yüklemiştir. İnsana yatırım yolculuğumuzda Investor In People sertifikasını almak, ne bir başlangıç ne de bir son olacaktır. TOFAŞ’ın çalışanına yatırımı bu sertifika ile tescillenerek ivmesini artıracaktır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.