TNS’ye göre WPP daha iyisini yapmalı

TNS yönetiminin WPP tarafından devralması yönünde karar değiştirmesine rağmen, İngiltere’nin en iyi...

01.09.2008 - 13:45 | MediaCat

TNS yönetiminin WPP tarafından devralması yönünde karar değiştirmesine rağmen, İngiltere’nin en iyi araştırma şirketi olan TNS hala manevra çizmeye devam ediyor.

TNS Ceo’su David Lowden, şirket ortaklarına WPP’nin patronu Sir Martin Sorrell tarafından yapılan şu anki teklifin bir yere kardar iyi bir fırsat olduğunu fakat satın almak için daha iyi bir teklif getirmelerini tavsiye ediyor.

TNS geçen haftaki açıklanan sağlam ara sonuçlardanda kuvvet almış gibi görünüyor. Gelir artışı yüzde 5.1’i gördü ve 580 milyon £’a ulaştı.

Alman Araştırma Şirketi Gfk’nın çekişmeden ayrılmasının ardından, şimdilik, top Sorrell’in tarafında yer alıyor. Gfk geçen hafta WPP’nin yaptığı tekliften daha iyisini yapma girişimine son vermişti.

GfK CEO’su Klaus Wuebbenhorst, TNS’yi hiçbir fiyata istemediklerini, sadece alternetifler olduğunu ve değerlendirdiklerini, genişlemek istediklerini kaydetti.

Kaynak:Warc

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.