TNS’ten aile hekimliği araştırması

TNS 2011 yılında da Türkiye’deki Aile Hekimleri’nin sağlık sektöründeki firmaları tanıma ve kendilerine yakın bulma düzeylerini, tıbbi satış mümessilleriyle ilgili değerlendirmelerini ve ilaç firmalarına yönelik algılarını tespit etmek amacıyla Aile Hekimliği Omnibus Araştırmasının üçüncüsünü gerçekleştiriyor.

07.04.2011 - 00:00 | MediaCat

TNS Healthcare Türkiye tarafından 2009 ve 2010 yıllarında ilk ikisi yürütülmüş olan Aile Hekimliği Araştırması’nın, 2011 yılında da Türkiye’deki Aile Hekimlerinin sağlık sektöründeki firmaları tanıma ve kendilerine yakın bulma düzeylerini, tıbbi satış mümessilleriyle ilgili değerlendirmelerini ve ilaç firmalarına yönelik algılarını tespit etmek ve belirli konu başlıklarında yıllar içerisindeki farklılıkları gözlemlemek amacıyla üçüncüsünü gerçekleştiriliyor.

TNS Healthcare Türkiye’nin Türkiye genelinde 14 şehirde ve 320 Aile Hekimi ile görüşülerek yürütülen Aile Hekimliği Omnibus Araştırması, iki bölümden oluşuyor. Durum ve Rekabet Analizleri, İlaç Firması ve İlaç Markası Örtüşmeleri Analizi, Önem & Memnuniyet Analizi, Tıbbi Satış Mümessili Önem & Memnuniyet Analizi, Marka Konumlandırma Analizleri ve Zaman Bazlı Analizleri içeren standart bölümde ayrıca, katılımcı firmalara özel, önem ve memnuniyet analizi yapılıyor.

Araştırmaya katılan her firmanın, standart bölümdeki sorulara ilave olarak, istedikleri sayıda özel soru sorabiliyor. Özel Sorular Bölümünde, Aile Hekimleri’nden öğrenmek istedikleri ve ana soru formunda yer almayan konularda sonuçlara/yanıtlara sahip olabilecekler.

TNS Healthcare, Aile Hekimliği Araştırması’nı her yıl aynı dönemde gerçekleştirerek, bazı endikasyonların olası mevsimsel etkilerinin de aynı kalması sağlamaktadır. Bahar aylarında gerçekleştirilen çalışmada soğuk algınlığı ve ona bağlı endikasyonlar öne çıkıyor. 2010 yılına ait bazı sonuçları ise aşağıdaki gibidir;

 

Endikasyonların son 1 ay içinde görülme yüzdesi (2010)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.