TMSF: Ciner ile anlaşmak üzereyiz

Sabah ve ATV başta olmak üzere Turgay Ciner'in 73 medya şirketine el koyan TMSF ile Turgay Ciner arasında uzlaşı sağlanması yönünde büyük bir adım atıldı. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Turgay Ciner ve Dinç Bilgin'in, açtıkları davalardan feragat edeceklerini söyledi.

07.08.2007 - 17:55 | MediaCat

Sabah ve ATV başta olmak üzere Turgay Ciner’in 73 medya şirketine el koyan TMSF ile Turgay Ciner arasında uzlaşı sağlanmasıyönünde büyük bir adım atıldı. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Turgay Ciner ve Dinç Bilgin’in, açtıkları davalardan feragat edeceklerini söyledi.

Bu feragat karşılığı ATV ve Sabah çok yakında satılacak. Buna karşılık bazı şirketler Turgay Ciner’e geri verilecek. TMSF Başkanı Ertürk
“Satış üç tarafı da memnun edecek şekilde olacak” dedi.

1 Nisan sabahı TMSF, Etibank’ın hakim ortağı Dinç Bilgin ile Merkez Grubu’nun Başkanı Turgay Ciner arasında imzalanmış olan gizli sözleşmelerin ortaya çıkmasını gerekçe göstererek, Bilgin ve Merkez Grubu’nun medyada faaliyet gösteren 73 şirketinin yönetim ve denetimlerini devralmıştı. O günden bu yana Sabah ve ATV’nin yönetimini elinde bulunduran TMSF ile Turgay Ciner arasında süren anlaşmazlık konusunda uzlaşı yoluyla çözüme doğru ilk adım atıldı.

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, Sabah ve atv’ye el konulmasının ardından ortaya çıkacak sürecin satış yoluyla ve üç tarafın uzlaşmasıyla
çözümüne çok yaklaşıldığını açıkladı. Ertürk, Ciner ve Bilgin grupları ile uzlaşmak üzere çok önemli adımlar attıklarını, fazla bir işlerinin kalmadığını belirtti. Reuters’a konuşan Ertürk, Fon’un yönetim ve denetimini devraldığı Merkez Grubunun ve Medya Grubu şirketlerinin satışıyla ilgili takvimin ve
satış yönteminin önümüzdeki hafta netleşeceğini söyledi.

Reuters ajansına açıklama yapan TMSF Başkanı Ertürk, Atv ve Sabah’ın satış takvimi ve yöntemi ile ilgili bilgi verdi…

Atv ve Sabah’ın satış takvimi ve yönteminin önümüzdeki hafta belirleneceğini söyleyen Tasarruf Mevudatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 2007 sonuna satışı tamamlamak istediklerini belirtti. Ertürk, Sabah ve atv’nin satışından 1- 1.5 milyar dolarlık gelir beklediklerini vurguladı ve ihale sonucunda oluşacak rakamın, sorunları çözmeye yeterli olacağını umduklarını bildirdi.

Satış takvimi, değerleme ve taraflarla müzakereyi eş zamanlı yürüttüklerini belirten Ertürk, satış yönteminin belirlenmesiyle, satışa sunulacak şirketler dışında el konulan diğer Ciner Grubu şirketlerinin ve aktarılan kaynakların iade edileceğini bildirdi.

TMSF, Etibank’ın hakim ortağı Dinç Bilgin ile Merkez Grubu’nun Başkanı Turgay Ciner arasında imzalanmış olan gizli sözleşmelerin ortaya çıkması sonrasında, Bilgin ve Merkez Grubu’nun medyada faaliyet gösteren 73 şirketinin yönetim ve denetimlerini Nisan ayında devralmıştı.

kaynak: Habertürk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.