TMSF’den Kanal 6’ya haciz

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Kanal 6...

22.05.2008 - 17:06 | MediaCat

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Kanal 6’ya haciz koydurdu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Kanal 6 isimli kanalın Korkmaz Yiğit Grubu tarafından satın alınması işleminde Bank Ekspres A.Ş, Garipoğlu Grubu tarafından Korkmaz Yiğit Grubundan devralınması işleminde Sümerbank A.Ş kaynaklarının kullanıldığı, ayrıca bahse konu kanalın işletilmesine yönelik faaliyet giderlerinin önemli ölçüde her iki bankanın kaynaklarından karşılandığı tespit edilmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fon alacaklarının tahsilini teminen, Hayyam Garipoğlu Grubunca banka kaynakları istismar edilerek edinilmiş bulunan Kanal 6 televizyon kanalının mevcut ve/veya tespit edilecek ulusal karasal frekans/yayın hakları, uydu yayın hakları, ulusal/bölgesel/yerel radyo yayın hakları, kablo TV yayın hakları ve bu haklara ilişkin lisansların, RTÜK, Türksat ve diğer kurum ve kuruluşlar nezdindeki haklarının 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun geçici 11. maddesinin verdiği yetkiye istinaden 4389 sayılı Bankalar Kanunu’nun 15/7-b maddesi ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 134. maddesi hükümlerinin uygulanması suretiyle haczedilmesine, bu televizyon kanalına ait olan mevcut ve sonradan tespit edilebilecek tüm mal, hak ve varlıkları üzerine aynı hükümler çerçevesinde haciz tesis edilmesine karar verilmiştir.”

Kaynak:ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.