TippingPoint’te Erol Alptuna dönemi

İletişim ağı ve güvenlik sektörünün deneyimli isimlerinden Erol Alptuna, ABD’li TippingPoint firmasının...

13.10.2009 - 00:00 | MediaCat

İletişim ağı ve güvenlik sektörünün deneyimli isimlerinden Erol Alptuna, ABD’li TippingPoint firmasının Türkiye’deki ilk ülke müdürü oldu.

Trend Micro Türkiye Eski Ülke Müdürü Erol Alptuna, ABD’li TippingPoint firmasının Türkiye temsilciliğine atandı. Alptuna, şirketin Türkiye’deki satış, pazarlama ve yönetim faaliyetlerinin koordinasyonundan sorumlu olacak.
 
TippingPoint, kapsamlı ağ saldırı tespit güvenliği çözümleri (IPS) sunan lider bir firma. Bu çözümler, karmaşık ağ ortamlarının güvenlik ve yasal uyumluluk ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Şirketin ana ürünü TippingPoint IPS-Secured Network ile, ağ altyapısı, uygulamalar ve kritik veriler, tehdit içeren siber saldırılardan korunuyor. TippingPoint’in ağ güvenliğine yönelik 360 derecelik yaklaşımı, işletmelere, kullanıcılar, cihazlar, trafik akışları ve içerik genelinde güvenlik politikalarını uygulama imkanı veriyor. Ayrıca, toplam sahip olma maliyetini azaltmak üzere mevcut altyapıyı korumayı ve iş sürekliliğini sağlamayı mümkün kılıyor. TippingPoint, DV Labs aracılığıyla, 30 güne kadar sanal yamalar ve piyasadaki en hızlı (80 mikrosaniyenin altında) saldırı tespit çözümlerini üretiyor.

Erol Alptuna kimdir?
1969 doğumlu Erol Alptuna, 1993’te Paris’te ağ mühendisliği öğrenimi gördükten sonra Paris-Dauphine Üniversitesi’nde finans ve işletme mastırı yaptı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra Equant’ta ağ ve sistem mühendisi olarak çalıştı. Alptuna, 1997-2000 arasında KoçSistem’de ağ tasarım danışmanı olarak görev aldı. 2000-2006 yıllarında Network Associates – McAfee Türkiye bürosunu açarak, Doğu Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu bölge teknik müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında Trend Micro Türkiye ofisini açtı ve Doğu Akdeniz Bölge Satış Müdürlüğü ile Türkiye Ülke Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.