Timsah, İstanbul Park’da beşinci oldu

Bosh'un finansal destek sağladığı ULUGAR projesi kapsamında 'Timsah' Tübitak tarafından düzenlenen yarışmada beşinci oldu.

25.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Bosch’un finansal destek sağladığı ve Coşkunöz’ün tesislerinde sağlanan imkanlar ile Uludağ Üniversitesinin ULUGAR projesi kapsamında ürettiği güneş enerjisi ile çalışan aracı “Timsah” , Tübitak tarafından düzenlenen güneş enerjisi ile çalışan araba yarışlarında beşinci oldu.

Tübitak’ın alternatif enerji kaynaklarının kullanılmasını destekleyen güneş enerjisi ile çalışan otomobil yarışlarının ikincisi, İzmir Pınarbaşı pistinde 34 takımın katılımı ile gerçekleştirilen sıralama yarışlarının ardından 21 – 23 Temmuz 2006 tarihleri arasında İstanbulPark pistinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden ekiplerin katıldığı yarışmaya, Uludağ Üniversitesi, Bosch ve Coşkunöz’ün ana sponsorluğunda bu yıl ilk kez katıldı. 288 kilogramlık “Timsah” ile İstanbul Park pistinde saate 65 km.’lik hıza ulaşan ekip yarışın sonunda 38 takım arasından beşinciliği elde etti.

Tamamı Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından oluşan 11 kişilik ekip, Timsah isimli araçlarının tasarım, çizim, mekanik ve elektronik gibi tüm aşamalarında kendileri çalıştı. Bu ekibe yine Uludağ Üniversitesi Makine ve Elektronik mühendisliği bölümü öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerinden oluşan10 kişilik bir ekip danışmanlık verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.