Timberland’den global reklam kampanyası

Timberland, çevre- dostu ayakkabı koleksiyonu “Earthkeepers” için global kampanya yürütmeye hazırlanıyor...

06.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Timberland, çevre- dostu ayakkabı koleksiyonu “Earthkeepers” için global kampanya yürütmeye hazırlanıyor. “Doğa’nın kahramanlara ihtiyacı var” temasına dayanan kampanya, televizyon, basın, satış noktası reklamları, sosyal medya ve 3-D teknolojisini kullanan bir site üzerinden yürütülecek.

Satış noktası reklamlarında da 3-D teknolojisinden yararlanılacak. Ayakkabının satıldığı mağazalarda 3 boyutlu gözlüklerle, seriye ait modellerin x- ray görüntüleri müşterilere sunulacak ve ürünlerde geri dönüşümlü malzemelerin kullanıldığı vurgulanacak.

Markanın global pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Jim Davey, son koleksiyonları için, şimdiye kadar yaptıkları en çevreci yenilikçi koleksiyon olduğu yorumunda bulunarak, geçmiş yıllarda televizyon ve basın gibi geleneksel mecralara odaklandıklarını ilk kez bu kampanya ile yeni reklam mecralarını ve teknolojiyi kullandıklarını belirtti.

Kampanyanın, basın ve televizyon reklâmlarının arkasında reklâm ajansı Leagas Delaney yer alırken, 3D görüntüler ve micro site Holst tarafından yaratıldı. Televizyon reklamları, ABD, Avrupa ve Asya’da prime time’da yayınlanacak.

SportsOneSource’un analisti Matt Powell’a göre, 20’li yaşların sonunu yaşayan kitleye yönelik ürünlerinin satışı sayesinde şimdilik iyi bir yıl geçiren marka,  Nielsen’e göre, bu yıl online harcamalar hariç, Temmuz ayı yatırımları dahil olmak üzere 10.000 dolarlık reklam harcaması yaparken, sadece “Earthkeepers” koleksiyonu için 15.000 dolar harcadı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.