TİAK’tan küçük kanallara çağrı

Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK), şimdiye kadar raporlarında yer verdiği küçük kanalları, televizyon izleme araştırmasına katkı sağlamaya

08.02.2007 - 18:33 | MediaCat

Televizyon İzleme Araştırma Komitesi (TİAK), şimdiye kadar raporlarında yer verdiği küçük kanalları, televizyon izleme araştırmasına katkı sağlamaya davet etti. Komite, bunu sağlamak için aylık raporlarında küçük kanallara ilişkin rakamlara yer vermeyi geçici olarak durdurdu.

Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz TİAK Başkanı Hakan Gören, şunları söyledi: “Biz ayda bir kez abone olmayan bazı küçük kanallardan bir kısmının tüm günde ve prime time’da olmak üzere share’lerini açıklıyoruz. Son zamanlarda bu rakamların sektörde kullanılmaya başlandığını gördük. Ama bu kanalların TİAK araştırmasına katkısı yok. Biz de bu veriyi açıklıyorsak ve bu veri kanallar tarafından reklam almak için bir pazarlama unsuru olarak kullanılıyorsa, o zaman onların da bu araştırmaya bir katkıları olsun dedik.

TİAK araştırmasında yer almayan küçük ve büyük kanallar için bir bedel biçtik. Kanallar her ay 500 dolarlık bu bedeli ödemekle söz konusu datayı alabilecekler. 500 doları yatırmayan kanalların rakamları ise diğer hanesinde değerlendirilecek.

Kanlardan bir geri dönüş oldu mu?

Katılacağını belirten kanallar oldu. Şimdiye kadar diğer hanesinde yer almayan birtakım kanallardan talep geldi. Bize bedelini ödeyerek bu araştırmaya katılmak istediklerini söylediler. Hiç olumsuz yanıt gelmedi.

Bizim temel amacımız, zaman içerisinde küçük büyük bütün kanalları TİAK üyesi yapmak, yaptığımız araştırmaya dahil etmek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.