THY’nin Ortadoğu’daki yeni reklam yüzü kim?

Türk Havayolları'nın (THY) Ortadoğu'daki yeni yüzü ünlü oyuncu...

04.04.2010 - 00:00 | MediaCat

Ortadoğu’daki etkinliğini arttırmak isteyen THY ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile el sıkıştı. Tatlıtuğ havacılık devinin bölgedeki yüzü olurken, bu iş için 300 bin dolar alacak.

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinin kapıştığı Ortadoğu pazarında konumunu güçlendirmek isteyen THY ünlü oyuncunun kapısını çaldı. Daha önce Vestel’in Ortadoğu reklam kampanyasında oynayan ve büyük ilgi gören sevilen sanatçı milli havayolu şirketinin " Reklam filmlerlerimizde oynar mısın?" teklifine oldukça sıcak yaklaştı. Taraflar prensipte anlaşsa da fiyat konusunda uzlaşma hemen sağlanamadı. Ortadoğu’da tam bir fenomen haline gelen ve milyonların beğenisini kazanan Tatlıtuğ, THY yönetimiyle sıkı bir pazarlığa girişti. Ancak THY yönetiminin sıcak yaklaşımı ve kampanyanın sadece ticari tarafı olmadığı yönündeki mesajlarını dikkate alan ünlü oyuncu, uzun süre pazarlıkların ardından ‘evet’ dedi.

BİLBOARDLARDA DA OLACAK
Hazırlanan reklam stratejisi kapsamında ilk etapta bir reklam filmi çekilecek. Filmin çekimlerine önümüzdeki ay başlanması planlanırken, filmin Ortadoğu’nun tüm önemli tv’lerinde gösterileceği öğrenildi. Yine iletişim stratejisi çerçevesinde bilboard ve internetin de kullanılması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre THY ünlü oyuncuya bu kampanya için 300 bin dolar civarında bir ödeme yapacak. THY ile Kıvanç Tatlıtuğ arasındaki görüşmeleri kamuoyuna ilk kez Sabah duyurmuştu. 23 Ocak 2010 tarihli Sabah’ta görüşmelerle ilgili önemli bilgilere yer verilmişti.

SIRADA ŞİMDİ THERON VE KIDMAN VAR

THY, Avrupa ve Amerika’daki marka imajını güçlendirmek için ise Hollywood’un Oscar ödüllü kadın yıldızları ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Ünlü oyuncu Kevin Costner’ın oynadığı reklam filmlerinin büyük ilgi görmesi üzerine aynı konseptle devam etme kararı alan THY yönetimi rotayı şimdi de Charlize Theron ve Nicole Kidman’a çevirdi. Hollywood’un Oscar ödüllü kadın yıldızları ile temasa geçen THY yönetimi bu konu hakkında çok fazla bilgi vermek istemiyor.

Kaynak: Sabah

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.