THY, All Nippon Havayolları ile anlaşma imzaladı

Türk Hava Yolları, Star Alliance üyeleri arasında bulunan All Nippon Havayolları...

27.06.2008 - 16:06 | MediaCat

Yolcularına alternatifli uçuş imkanları sunmayı öncelikli hedefleri arasında tutan Türk Hava Yolları, Star Alliance üyeleri arasında bulunan All Nippon Havayolları (Japonya) ile code share anlaşması imzaladı.

Star Alliance üyesi iki havayolu All Nippon Airlines ve Türk Hava Yolları ortak uçuş ve karşılıklı mil anlaşması imzaladı. 1 Temmuz 2008 itibariyle geçerli olacak anlaşmaya istinaden Türk Hava Yollarının haftada 4 sefer düzenlediği İstanbul – Tokyo Narita ve haftada 2 sefer düzenlediği İstanbul- Osaka Kansai karşılıklı seferlerinde ANA kendi ikli kodu olan NH kodunu kullanacaktır.

01 Nisan 2008 tarihinde Türk Hava yollarının dünyanın en geniş havayolu ittifakı olan Star Alliance’a katılımı ile her iki havayolu şirketinin özel yolcu programları birbirine bağlandığından ANA Mileage Club ( AMC ) ve Türk Hava Yolları Miles & Smiles kart üyeleri ANA ve THY seferlerinde yaptıkları seyahatlerde mil toplayabilmekte veya topladıkları milleri kullabilmektedirler.

ANA Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı, Keisuke Okada “ Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan İstanbul’un uçuş ağımıza katılması ile ANA içhat bağlantılı dış hat seyahat eden yolcularımızın uçuşları kolaylaşacak NH uçuş kodumuz ile seyahatlerine devam edebilecekler’”dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Tarih ve Kültür zenginliği olan Türk halkı ile Japon halkının yakınlaşması ve ittifak üyleği sayesinde daha yakın çalıştığımız için memnuniyet duymaktayız”.

Türk Hava Yolları 2006 Haziran ayından beri, ANA ve diğer Star Alliance üyesi havayolları gibi Narita Havaalanı yeni terminali Terminal 1 güney kanadına uçmaktadır.

THY Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ise “ Yolcularımıza Japonya ve Türkiye arasında daha kaliteli servis ve daha geniş bir hizmet ağı sunmamızın yanısıra her iki havayolundan da mil toplanmasını sağladığımız için mutluyuz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.