THY’den 5 milyon dolarlık tanıtım atağı

Star Alliance hava ittifakına katılan ve bu sayede uçuş noktası sayısını 950’ye çıkaran THY...

23.05.2008 - 13:20 | MediaCat

Star Alliance hava ittifakına katılan ve bu sayede uçuş noktası sayısını 950’ye çıkaran Türk Hava Yolları (THY), tanıtım için 60 ülkede yayımlanacak bir film hazırlattı.

Art Grup tarafından hazırlanan tanıtım filmi Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da çekildi.

Çekimlerde 4.5 gün boyunca 60 kişi çalıştı ve 80 metrelik bir halı kullanıldı. Bulgaristan’ın en ünlü dizi oyuncularından birisinin oynadığı reklam filmi 400 bin dolara mal oldu.

THY 60 ülkede yayınlanacak film için bu ülkelere 5 milyon dolar reklam yayın ücreti verecek. THY uçtuğu ülkelerde önümüzdeki haftadan itibaren bu filmi yayımlayacak. Star Alliance da THY’nin gruba katıldığını duyurmak için 2 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı ve bir reklam filmi çevirdi.

İletişim stratejisi

Gruba önümüzdeki dönemde katılması beklenen Mısır Havayolları da THY’nin iletişim stratejisini çok beğenerek aynı stratejiyi uygulamak istediğini belirtti. Reklamın sloganı ise ‘Kendinizi star gibi hissetmeye hazır mısınız?’ şeklinde. Art Grup Yöneticileri Özgür Sağlam ve Orçun Onural, THY’nin filosundaki 102 uçakla 4 yıldız aldığını ve bundan sonra THY’nin kalitesine vurgu yapan tanıtımlar hazırlayacaklarını dile getirdiler.

Kaynak:Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.