TGC ve TÜHİD Deklarasyonu imzalanıyor

TGC ve TÜHİD işbirliği ile hazırlanan Deklarasyon “Medya ve Halkla İlişkiler” sektörlerinin ortak iş süreçlerini iyileştirmeyi amaçlıyor...

22.07.2010 - 00:00 | MediaCat

TGC ve TÜHİD işbirliği ile hazırlanan Deklarasyon “Medya ve Halkla İlişkiler” sektörlerinin ortak iş süreçlerini iyileştirmeyi amaçlıyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından medya ve halkla ilişkiler mesleği mensuplarının çalışma yöntemlerinin iyileştirmesine yönelik hazırlanan deklarasyon, 27 Temmuz  saat 11.00’de TOBB Plaza’da yapılan törenle imzalanıyor.

Deklarasyonun amacı, halkla ilişkiler profesyonelleri ve gazeteciler arasındaki karşılıklı ilişkilerin ve iş süreçlerinin iyileştirilmesi. 

TGC Başkanı Orhan Erinç ve TÜHİD Başkanı Fügen Toksü, Deklarasyonun Gazetecilerin ve Halkla İlişkiler Profesyonellerinin iş süreçleri içindeki ortak üretimlerinde karşılaştıkları zorlukları bertaraf etmeyi sağlayacak genel prensipleri içerdiğini, medya ve iletişim sektörünün diğer örgütlerinin de kabulü ile sektör çalışanlarının ve iş dünyasının kullanımına sunacaklarını açıkladılar.

TGC ve TÜHİD tarafından hazırlanan Deklarasyonu, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD),  İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), İnternet Medyası Derneği (İMD),  Bilişim Muhabirleri Derneği (BMD), Magazin Gazetecileri Derneği (MGD), Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği (ESAM) ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD), Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği (TSYD) de kabul ederek destek veriyor.