Tescilli markalar Gittigidiyor.com’da satışa çıktı

Patent ve marka vekili Destek Patent, İnternet’te

17.04.2008 - 14:35 | MediaCat

Patent ve marka vekili Destek Patent, İnternet’te marka satışı dönemini başlattı. Destek Patent tarafından Gittigidiyor.com alışveriş sitesinde tüm yasal işlemleri yapılmış, kullanıma hazır markalar satışa sunuluyor

1983 yılından bu yana fikri mülkiyet konularında firmalara danışmanlık hizmeti veren, patent, marka ve tasarım başvuruları alanında lider kuruluş Destek Patent, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İnternet üzerinden açık artırma sistemiyle marka satışı uygulamasını başlattı.

www.gittigidiyor.com alışveriş sitesinden Destek Patent aracılığı ve garantisi ile, tescil işlemleri tamamlanmış ve kullanıma hazır bir marka sahibi olmak mümkün. Marka satın almak isteyenler, peşin fiyatına 12 taksit imkanından da yararlanabiliyorlar.

www.gittigidiyor.com’da satışa sunulan ilk marka, “Kumaş, deriden mamul, dış giyim, palto, manto, kaban, iç giyim ve benzeri alanları kapsayan 24 ve 25. sınıflarda tescilli “Carousel” oldu.
Ülkemizde fikri mülkiyete verilen önemin ciddi oranlarda arttığına dikkat çeken Destek Patent Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Eriman, şunları söyledi: “25 yıllık deneyimimiz ve bilgi birimimizle fikri mülkiyet hakları, marka ve patent vekilliği alanlarında kuruluşlara destek oluyoruz. Bu bilgi ve tecrübe birikimimiz sayesinde, tüm dünyada giderek önem kazanan fikri mülkiyet, ve marka sahipliği alanında inovatif uygulamalar geliştirebiliyoruz. Bir e-bay ortaklığı olan Gittigidiyor.com sitesi ile yaptığımız da bu uygulamalardan biridir.”

Türkiye’deki tescilli marka sayısının yaklaşık 500.000 olduğunu belirten Eriman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu kadar fazla tescilli marka olması, bu alanda yeni ihtimallerin azalması anlamına geliyor. Markayı bulmak, ardından bir yıla yaklaşabilen marka tescil sürecini ve bu sürecin getireceği maliyeti yaşamak istemeyenler için bir alternatif oluşturduk. Satılık Markalar’dan, 1 saat içinde kullanıma hazır bir marka alabilirsiniz. Aynı şekilde, haklarına sahip olduğunuz markanızı, açık artırma yolu ile hatırı sayılır bir bedel karşılığında satabilirsiniz.

Destek Patent, müşterilerinin markalarının satışını gerçekleştirmenin yanı sıra, marka satışı yapmak isteyen kurumlara danışmanlık ve aracılık hizmeti de veriyor ve satıcı adına sürecin takibini gerçekleştiriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.