MediaCat

Terk edilen evcil hayvanlar Tinder’da

Münih Hayvanları Koruma Kurumu’ndan kaderlerine terk edilen evcil hayvanlara yenilikçi yuva bulma girişimi.

Terk edilen evcil hayvanlar Tinder’da

Fortune tarafından hazırlanan bir rapor, ofislere geri dönenlerin pandemi sürecinde edindikleri evcil hayvanlarını terk etmeye başlamasıyla birlikte New York ve Los Angeles’taki barınakların kapasitelerinin sonuna yaklaştığını gösteriyor. Rapora göre geçtiğimiz ay yalnızca New York’taki hayvan bakım merkezlerine bırakılan evcil hayvan sayısı bin 393’e ulaşmış durumda ki bu da Şubat ayında bırakılan hayvan sayısının iki katından fazlasına denk.

Almanya’daki Münih Hayvanları Koruma Kurumu, terk edilmiş evcil hayvanları yeni yuvalarına kavuşturmak amacıyla yaratıcı bir kampanya hazırladı. Bir reklam ajansıyla birlikte çalışan kurum, çatısı altındaki hayvanların profesyonel fotoğraflarını çektirip onlara Tinder‘da özel profiller oluşturdu.

MAWA’dan Jillian Moss, Reuters’e verdiği demeçte profillerin çok ilgi gördüğünü ifade etti. Tinder iletişim ekibinden Benjamin Beilke ise kampanyaya dair, “Yalnızca insanlar arasında değil, hayvanlar arasında da pek çok yalnız ruh var. Bu hayvanların sadece birkaç hafta için değil, uzun vadeli mükemmel eşleşmeler bulmalarını umuyoruz” yorumunda bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.